Arne Ljungqvist, a NOB orvosi bizottságának vezetője szerint a levegő minősége nem vet fel érdemi gondokat. Mindamellett a NOB „főorvosa” elmondta, hogy folyamatosan figyelemmel kísérik az esetleges változásokat, s ha kell, megteszik a szükséges lépéseket.
„Az Egészségügyi Világszervezet szigorú szabványai szerint értékeljük az óránkénti mérések eredményeit, elemezzük a légszennyezettségi adatokat, s ha netán annyira romlana a helyzet, tüstént átszervezzük a versenyprogramot” – mondta a professzor.
Peking július végén (MTI/EPA)
Ljungqvist kijelentéseit sajátos módon támogatta meg két, már Pekingben tartózkodó sportoló. „Egy olyan valakinek, aki Sao Paulóban lakik, mint én is, nincs oka aggódni. Pekingben semmivel sem rosszabb a helyzet, mint odahaza” – nyilatkozta Cesar Cielo brazil úszó, miközben több csapattársa ugyanakkor úgy döntött, hogy védőmaszkot fog viselni az uszodán kívül.
Az ausztrálok egyik legjobb sportlövője más szempontból „üdvözölte” a szmogos pekingi levegőt. „A ködös, párás idő kifejezetten jó az én sportágam művelőinek, és remélem, nem lesz tiszta felettünk az ég, amikor versenyzem. Tudniillik szemben az átlátszó, tiszta fehérrel, a szürke háttérnél sokkal jobban látom a kis narancsszínű korongokat. A szmog nekem kifejezetten segít” – jelentette ki a 44 éves Russell Mark, aki dupla trapban 1996-ban, Atlantában olimpiai bajnok volt, 2000-ben, Sydney-ben pedig ezüstérmes.