A Klezmatics 1986-ban robbant ki New York East Village-ből, újraélesztve az új század számára azt a zenét, amely a kelet-európai zsidó hagyományban és szellemiségben gyökerezik. Olyan témákkal foglalkoznak emellett, mint az emberi jogok és a fundamentalizmusellenesség. Felhasználnak megannyi eklektikus zenei elemet, arab, afrikai, latin és balkáni ritmusokat, jazzt és punkot.
Húszéves működésük alatt kilenc lemezt adtak ki vad, spirituális, provokatív, elmélkedő és extatikusan táncolható zenével, amely örökre újraértelmezte és túlmutatott a hagyományos besorolásokon. A Klezmatics számos olyan szellemi nagysággal működött együtt, mint Arlo Guthrie, a népzene hőse, Itzhak Perlman, a komolyzene élő legendája, Chava Albertstein és Ehud Banay izraeli popsztárok, Allen Ginsberg beatköltő, a The Master Musicians of Jajouka, a Ben Folds Five vagy Joshua Nelson kóser gospelénekes.
Alkotói munkásságukat számos színházi-, film-, tánc- és televíziós projekttel tették gazdagabbá, többek között a Pulitzer-díjjal kitüntetett Tony Kushnerrel elkészítve a Dybbuk- és az It’s An Undoing World-darabokat, valamint a Pilobolus Dance Theatre együttessel a Davenen című előadást.
A Klezmatics számos díjban és elismerésben részesült működése során, elnyerve többek között a 2006-os Grammy-díjat a Legjobb Kortárs Világzenei Album kategóriában (Wonder Wheel, szövegét Woody Guthrie írta), a New York Jewish Music Award-díjat az Év Legjobb Klezmerzenekara kategóriában 2006-ban, az Amerikai Homoszexuálisok Zenei Díját (GLAMA) két alkalommal, a Német Kritikusok Díját, és megannyiszor vezették a Billboard világzenei ranglistáját.
A zenekar többször megfordult már Magyarországon, nagy sikerű koncertet adott többek között a Szigeten és a Petőfi Csarnokban.