US Open: két korábbi bajnok is kipottyant

Két korábbi bajnok, Marat Szafin és Lleyton Hewitt is elbúcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságon, illetőleg vereségével véget ért Tim Henman Grand Slam-karrierje. Szávay Ágnes viszont párosban is remekel, cseh társával sikerrel vette a második fordulót.

Kapcsolódó linkek

tenisz.lap.hu
sport.lap.hu

A 2001-es győztes Lleyton Hewittnak a második forduló jelentette a végállomást az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A 16. helyen kiemelt ausztrál az első játszmát ugyan megnyerte, ám a folytatásban ellenfele, az argentin Agustin Calleri dominált, és végül négy szettben ki is harcolta a továbbjutást. A 2000-ben nyertes Marat Szafin sincs már versenyben, de nem is önmagában a kiesése jelent meglepetést, sokkal inkább az, hogy meg sem tudta szorítani a svájci Stanislas Wawrinkát, aki három játszmában aratott győzelmet. A második helyen kimelet spanyol Rafael Nadal még három szettet sem töltött a pályán, ellenfele, a szerb Janko Tipsarevics ugyanis 2:6, , 3:6, 2:3-nál fájó bordáját lapogatva feladta a partit.

Maratoni csatát nyert Djokovics

Ellenben a cseh Radek Stepanekkel, aki oroszlánként küzdött, és három perc híján négyórás csatára késztette a hármas kiemelési számot kapó szerb tehetséget, Novak Djokovicsot. „Teljesen kimerültem, semmi energiám nem maradt. Megszgoltam a cipőimet, rettenetesen büdősek, ám mindig jó megnyerni az ilyen drámai meccseket” – nyilatkozta a szerb játékos.

US Open: két korábbi bajnok is kipottyant 1

Tim Henman: valami véget ért (Getty)

Henman elbúcsúzott a Grand Slam-től

A szeptemberi horvátok elleni Davis-kupa-találkozó után visszavonuló Tim Henman befejezte Grand Slam-karrierjét, miután szombatra virradóra négy szettben kikapott a francia Jo-Wilfried Tsongától. „Fantasztikus pályafutáson vagyok túl lassan. Többször telt ház előtt, remek hangulatú mérkőzéseket játszottam, ez azért biztosan hiányozni fog” – mondta a britek kedvence, aki összesen hatszor (a US Openen egyszer) jutott elődöntőig Grand Slam-tornán.

Szávayék továbbjutottak

A nők már a legjobb 16 közé jutásért fogtak ütőt. Mind a két Williams-lány továbbjutott, a nyolcadik kiemelt Serena az orosz Vera Zvonarjevát, a 12. rangsorolt Venus pedig az ukrán Alona Bondarenkót győzte le – mindketten két szett alatt letudták a soros meccsüket. A szerb üdvöskék, azaz Jelena Jankovics és Ana Ivanovics is továbbjutott a francia Alize Cornete-tel, illetve az orosz Vera Dusevina szemben. Mint ahogy a 16 között van a világelső, a 2003 US Open-bajnok Justine Henin is, aki mindössze 50 perc alatt két gémet vesztve, azaz simán verte az orosz Jekatyerina Makarovát. „Egyelőre jól megy a játék, remekül érzem magam a pályán, és a vállamat kivéve teljesen egészséges is vagyok” – magyarázta Henin. Szávay Ágnes a párosok versenyében lépett pályára, és társával, a cseh Vladimira Uhlirovával két szettben, 7:5, 7:5-re győzte le a Eleni Daniilidou, Jasmin Wöhr görög, német tandemet.