Kapcsolódó linkek
A kanadai talentum a szavazáson két kapust utasított maga mögé, a vancouveri Roberto Luongo végzett a második helyen, míg a harmadik a New Jerseyt erősítő Martin Brodeur lett. Az MVP-nek járó díjat a korábbi hatszoros győztes Gordie Howe adta át.
A legenda elmondta, évekkel ezelőtt találkozott Crosbyval, és már akkor nagy hatást gyakorolt rá. „Ne változz, mondtam neki, és ő itta a szavaimat, akár egy szivacs” – magyarázta Howe, aki ehhez hozzátette: Crosby következő célja, nem lehet más, mint a Stanley Kupa elnyerése. A több rekordot is magáénak tudó Crosby üstökösként robbant be az NHL-be, az első szezonjában 102 pontot termelt, az idén 120-szal lett pontkirály úgy, hogy 36 gól mellett 84 asszisztot osztott ki. A playoffban öt meccsen öt pont a mérlege. Már most fantasztikus játékos, ám a szakemberek szerint még lesz ennél jobb is. Nagy karrier vár rá.
Sidney Crosby, a díjhalmozó (AP)
A díjazottak:
Legértékesebb játékos: Sidney Crosby (Pittsburgh)
Legjobb kapus: Martin Brodeur (New Jersey)
Legjobb hátvéd: Nicklas Lidström (Detroit)
Legjobb újonc: Jevgenyij Malkin (Pittsburgh)
Legjobb védekező csatár: Rod Brind’Amour (Carolina)
Legsportszerűbb játékos: Pavel Dacjuk (Detroit)
Legjobb edző: Alain Vigneault (Vancouver)
A umanitárius szolgálatért: Saku Koivu (Montreal)
A sportág iránti alázatért: Phil Kessel (Boston)
Pontkirály: Sidney Crosby (Pittsburgh)
Gólkirály: Vincent Lecavalier (Tampa Bay)
A legkevesebb gólt kapott csapat kapusai: Bäckström, Fernandez (Minnesota)
Az MVP a játékosok szavazatai alapján: Sidney Crosby (Pittsburgh)
A nagydöntő MVP-je: Scott Niedermayer (Anaheim)
A 2006/07-es idény All Star-csapatai:
1. csapat: Martin Brodeur (New Jersey) – Nicklas Lidström (Detroit), Scott Niedermayer (Anaheim) – Dany Heatley (Ottawa), Alekszandr Ovecskin (Washington), Sidney Crosby (Pittsburgh)
2. csapat: Roberto Luongo (Vancouver) – Chris Pronger (Anaheim), Dan Boyle (Tampa Bay) – Martin St. Louis (Tampa Bay), Thomas Vanek (Buffalo), Vincent Lecavalier (Tampa Bay)