Bundesliga: győztek az üldözők

A Schalke és a Bayern München is kihasználta a listavezető Werder Bremen pénteki botlását a labdarúgó Bundesligában.

A címvédő Bayern München Leverkusenben zsebelte be a három pontot, jóllehet, tíz perccel a lefújás előtt még a házigazda állt jobban. A 83. percben Martin Demichelis egy pontos fejessel egyenlített, 2-2-re alakította az eredményt, majd újabb három perccel később Claudio Pizarro is a kapuba talált.

A Schalke ennél könnyebben nyert: saját szurkolói előtt Kevin Kuranyi és Halil Altintop két-két góljával intézte el a Mainz együttesét, melyben Szabics Imre végigjátszotta a találkozót, de ezúttal nem sikerült gólt szereznie. A válogatott csatárhoz hasonlóan Szélesi Zoltán és Dárdai Pál is végig a pályán volt a csapatában, a Wolfsburban remiző Cottbusban (0-0), illetve a Bochummal 3-3-ra végző Herthában.

A 12. forduló szombati játéknapja után továbbra is a Werder Bremen posztol a tabella élén, de már csak a jobb gólkülönbségének köszönhetően utasítja magamögé a Schalke-t. Ha a Stuttgart győzni tud vasárnap Hannoverben, úgy mindkét csapatot leelőzi. A Bayern három ponttal szerzett kevesebbet, mint a jelenlegi éllovas, és a negyedik helyen áll.