Soproni bravúr az Euróligában

Megőrizte a francia Mondeville vendégeként az MKB-Euroleasing Sopron csapata hibátlan mérlegét a női kosárlabda Euroligában. Rátgéberék meccsén sajnos a papírforma érvényesült.

Nem túl jó előjelekkel vágott neki a találkozónak a magyar bajnok, ugyanis a betegen repülőre szállt Béres Tímea után Fegyverneky Zsófia is kidőlt a sorból: a fiatal irányító rosszul volt egész éjjel, és orvost kellett hívni hozzá.

A találkozót a baranyai csapat parádésan kezdte, a 7. percben már 20-8-ra vezetett a francia bajnok otthonában, elsősorban a 21 éves Bujdosó pontjainak köszönhetően. A lendület a második negyedben is kitartott, a kapitány Iványi irányításával a Pécs a nagyszünetben 5 ponttal vezetett a háromszoros Euroliga-győztes ellen (31-36).

A fordulat a 34. percben következett be, amikor a hazaiak Dumerc és a kétméteres horvát Kireta révén utolérték a megtorpanó Rátgéber-együttest, és 37-36-nál fordítottak. Az egyoldalú harmadik játékrésszel gyakorlatilag “elment” a meccs, mivel a Mondeville 22 pontjára ekkor magyar oldalról csak 7 érkezett. A vereségével 1/1-es mérlegnél tartó MiZo jövő csütörtökön a cseh USK Prahát fogadja.

2. forduló, B csoport
Bourges (francia)-MiZo Pécs 75-59 (14-25, 17-11, 22-7, 22-16)
Pontszerzők: Dumerc 20/6, Kireta 18, Hall 11, Melain 10/6, Lepron 8, Miyem 6, Ndongue 2, illetve Johnson 13, Dapo 12/6, Bujdosó 11/3, Iványi 8/3, Whittle 8, Vajda 5/3, Béres

Székely Norbert tanítványai villámrajtot vettek és Cserny vezetésével gyorsan előnyhöz jutottak. A második negyed még jobban sikeredett: a nyáron érkezett Branzova és Németh is egyre biztosabban célzott, a félidőben tíz pontos hátrányba került a hétvégén a francia bajnok Bourges-t legyőző házigazda Mondeville (21-31).

A harmadik felvonást szintén megnyerte a magyar gárda, az előző esti edzésen kisebb térdsérülést szenvedett Honti ekkor kapcsolódott be a pontgyártásba, míg a túloldalon csak a lett Kublina nyújtott kiemelkedő teljesítményt. A vége tehát váratlanul sima soproni diadal lett, a két meccs után is veretlen zöld-sárgák egy hét múlva a litván Vilniust fogadják

2. forduló, A csoport
Mondeville (francia) – MKB-Euroleasing Sopron 56-69 (11-13, 10-18, 15-16, 20-22)
Pontszerzők: Aubert 14/9, Pochet 13/3, Kublina 12/3, Futrell 9, Maiga 4, Jannault 3, Tanqueray 1, illetve Honti 16/6, Branzova 16/6, Cserny 14, Károlyi 8/6, Németh 5/3, Kocsis 4, Horváth Zsuzsanna 2, Gorbunova 2, Horváth Zsófia 2