Atlétika: világcsúcs Debrecenben

Minden idők leggyorsabb versenyét hozta az 1. utcai futó-világbajnokság női száma, hiszen a Kenyában született, de már holland állampolgárságú Lornah Kiplagat 1:03:21 óra alatt teljesítette a 20 kilométeres távot, s ezzel nyert aranyérmet.

Kiplagat öt másodperccel döntötte meg Paula Radcliffe világcsúcsát, amelyet még öt éve Bristolban ért el. Érdekesség, hogy a másodikként célba ért címvédő román Constantina Tomescu is a régi rekordon belül futott.

A debreceni Nagyerdő övezetében megrendezett viadalon – amelyen az Egyetem tér volt a versenyközpont – a négyszer 5 km-es körpályán a holland futó végig hatalmas küzdelmet vívott Tomescúval, akit csupán az utolsó métereken tudott lehajrázni. A harmadik helyet a kenyai Rita Jeptoo szerezte meg.

Nagyszerűen szerepelt a magyarok reménysége, Kálovics Anikó is, aki az előzetes elvárások felett teljesítve ért célba a 11. helyen, ráadásul 1:06:20 órás idejével megjavította a magyar csúcsot. „Teljesen elégedett vagyok az időeredményemmel és a helyezésemmel, hiszen előzetesen a legjobb tizenöt közé jutást is már komoly fegyverténynek tekintettem volna. A 11. hely igazi ajándék. Az pedig külön öröm, hogy a csapatversenyben a hatodik helyet sikerült megszereznünk” – mondta Kálovics.

Kálovicson kívül a Simona Staicu (22.) és Rakonczai Beáta (24.) időeredménye számított a csapat eredményébe. A csapatversenyben a kenyaiak végeztek az élen, megelőzve az etióp és a japán csapatot.