Élet-Stílus

Vízilabda-Eb: hibázott a szervezőbizottság

admin
admin

2006. 09. 06. 12:48

Jóllehet még a szerda reggeli hivatalos programban is az olasz–román mérkőzés győztesét „ígérte" a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság szervezőbizottsága a magyar férfiválogatott elődöntős ellenfelének, a délelőtt folyamán kiderült: hibásan tette ezt.

Kemény Dénes csoportgyőztesként egyből a legjobb négy közé került legénységére ugyanis a spanyol–görög középdöntős csata nyertese vár a péntek esti elődöntőben – mondta az MTI-nek Szakadáti László, az Európai Úszó Szövetség (LEN) magyar igazgatója.

„Az történt, hogy a szerb szervezők rosszul vették át a LEN programját, a lebonyolítás rendszerét hibásan nyomtatták, s tették fel az internetes oldalukra is. Szólok is nekik, hogy javítsák a párosítást, mert valójában a spanyol, s nem az olasz ág továbbjutójával játszik a döntőbe jutásért a magyar csapat” – mondta Szakadáti.

Ami a lehetséges ellenfelet illeti, könnyebben verhető rivális lenne a csoportselejtezőkben egyszer már legyőzött olasz (13-6), vagy akár a másik hatosban harmadikként végzett román gárda is, ám a görögök legyűrése (10-8) sem jelentett különösebb gondot a csoportban a magyaroknak. Viszont a spanyolok feljövőben lévő gárdájára valóban nagyon oda kell figyelni, mint a most már legvalószínűbb elődöntős vetélytársra.

A további menetrend
Nők:
Szerda:
a 7. helyért: Németország-Szerbia 15 ó
az elődöntőbe jutásért: Spanyolország-Görögország 16:30 ó és Hollandia-Oroszország 18 ó
Csütörtök:
az 5. helyért: a spanyol-görög párharc vesztese – a holland-orosz párharc vesztese 15 ó
elődöntő: Magyarország – a spanyol-görög párharc győztese 16:30 ó és Olaszország – a holland-orosz párharc győztese 18 ó
Szombat:
mérkőzés a 3. helyért 18 ó
döntő 19:30 ó

Férfiak:
Csütörtök:
a 7-12. helyért: Hollandia-Szlovénia 10 ó és Szlovákia-Horvátország 11:30 ó
az elődöntőbe jutásért: Spanyolország-Görögország 18:45 ó Románia-Olaszország 20:15 ó
Péntek:
a 11. helyért: a holland-szlovén párharc vesztese – a szlovák-horvát párharc vesztese 10 ó
a 7-10. helyért: a holland-szlovén párharc győztese – Oroszország 11:30 ó, a szlovák-horvát párharc győztese – Németország 13 ó
elődöntő: Szerbia – a román-olasz párharc győztese 18:45 ó Magyarország – a spanyol-görög párharc győztese 20:15 ó
Szombat:
mérkőzés a 9. helyért 10 ó
mérkőzés a 7. helyért 11:30 ó
mérkőzés az 5. helyért (a spanyol-görög párharc vesztese – a román-olasz párharc vesztese) 13 ó
Vasárnap: mérkőzés a 3. helyért 18:45 ó döntő 20:15 ó

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.