US Open: kiesett az utolsó magyar

Czink Melinda számára az első forduló jelentette a végállomást az amerikai nyílt teniszbajnokságon, miután két sima játszmában kikapott a japán Nakamura Aikótól. A női és férfi világranglista-vezető magabiztosan lépett tovább.

Czink az első szettben azonnal elnyerte ellenfele adogatását, aki viszont ezt követően sorozatban hat gémet nyert. A második, egyben utolsó felvonás során a harmadik játékban brékelt Nakamura, s ezután már nem volt megállás. Ezzel kiesett az egyetlen magyar főtáblás a US Openen.

Federer könnyed sikere

Az első helyen kiemelt címvédő Roger Federer magabiztos győzelemmel kezdett: a svájci klasszis három játszmában nyert a tajvani Vang ellen. A második helyen kiemelt Rafael Nadal és a 2000-ben diadalmaskodó Marat Szafin is bejutott a második fordulóba az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A spanyol sztár az 1998-ban döntős ausztrál Mark Philippoussist verte három játszmában, míg az utóbbi időben gyenge formát mutató orosz klasszis négy szettben nyert a cseh Robin Vik ellen.

A hazai közönség előtt szereplő Andy Roddick már a harmadik fordulóban van: a 24. születésnapját ünneplő klasszis a dán Kristian Plesst búcsúztatta.

„Nem volt kegyelem”

Öt gyorsan megnyert játékkal a világelső Amelie Mauresmo is bejutott a második fordulóba az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A francia wimbledoni győztes mérkőzése kedden 6:1, 2:5-nél szakadt félbe a selejtezőből érkezett német Kristina Barrois ellen, ám a szerdai folytatásban már „nem volt kegyelem”. Kiesett viszont a 11. helyen rangsorolt orosz Anasztaszja Miszkina, akit a tavaly Szávay Ágnessel junior párosban vitézkedő fehérorosz Viktoria Azarenka vert meg.

Érdekesebb eredmények (1. forduló a 64 közé jutásért)