Bronzérmes a magyar búvár

Bronzérmet szerzett Balázs Péter csillag-gyakorlatban a gyékényesi nyílt tájékozódási búvárúszó Európa-bajnokságon.

A számot az ukrán Alekszandr Zolotov nyerte, míg Mede Márton az ötödik helyen végzett. A vasárnapig tartó kontinensvetélkedőn 14 ország 120 versenyzője áll rajthoz.

Csillag-gyakorlatban a férfiak között az ukrán Alekszandr Zolotov lett az európa bajnok, az ezüstérmet Igor Saprikin orosz úszó viheti haza. A bronzérmes Balázs mellett két magyar is előkelő helyen végzett: Mede Márton ötödik, László Dezső hatodik helyezést ért el.

A nők között a kazah Jekatyerina Polejava, az orosz Jelena Ilina és az ukrán Katyerina Szjenyicskina lett a sorrend, a magyarok közül Hatházi Katalin érte el a legjobb, hetedik helyet. Farkas Eszter a nyolcadik, Bognár Bernadett a tizenegyedik lett.