Pannon Kupa: megvertük az olimpiai ezüstérmest

A világbajnoki harmadik magyar válogatott remek hajrájának köszönhetően 34-31-re nyert az olimpiai ezüstérmes dél-koreai csapat ellen a női kézilabda Pannon Kupa második fordulójában a budapesti Körcsarnokban.

Pálinger Katalin kisebb betegség miatt nem védhetett, helyette Pastrovics Melinda kapott bizalmat, aki az előző fordulóban még a magyar B csapatot erősítette. Jobban kezdett az ázsiai alakulat, 6-3-ra elhúzott. A magyarok lassan rendezték soraikat, felvették a dél-koreaiak által diktált gyors tempót, és a 24. percben sikerült fordítani (14-13). A szünet előtti szakaszt megint a rivális bírta jobban.

A folytatásban tartotta két-három gólos előnyét az olimpiai ezüstérmes, azonban az 50. percben újra egyenlő lett (28-28), majd a fordítás sem késett sokáig. A hajrában a magyarok jó játékkal biztosították be a győzelmet.