Globe és Oscar
Az Oscar-díj előszobájának tartott Golden Globe-díjat a mintegy 90 tagú Hollywoodi Külföldi Tudósítók Szövetsége (HFPA) ítéli oda 13 filmes és 11 tévés kategóriában. Az Oscar-díjakat március 31-én osztja kia az amerikai filmakadémia, a jelöltek névsorát pedig január 31-én teszi közzé.
Transz- és homoszexuális legjobb színészek
A drámai alkotás kategóriában Felicity Huffman kapta a legjobb női főszereplőnek járó kitüntetést: a Transamerica című filmben egy transzszexuális férfit alakít, aki a nemet váltó műtétre készül. A legjobb férfi főszereplő Arany Glóbuszát a drámai kategóriában Philip Seymour Hoffman nyerte el a Capote című film címszerepéért. A film arról szól, hogyan írta meg Truman Capote Hidegvérrel című könyvét.
Johnny Cash is aratott
A Nyughatatlan (Walk the line) című, Johnny Cashről szóló életrajzi alkotás három Golden Globe-ot vitt el a vígjáték-musical kategóriában: legjobb filmnek járó díjat, illetve a June Carter countryénekest alakító Reese Witherspoon és a Johnny Casht alakító Joaquin Phoenix legjobb női illetve férfi főszereplő díját.
A legjobb külföldi film kategóriában a Mennyország most című, Hany Abu-Assad rendezte palesztin film kapott Arany Glóbuszt. A film két barátról, öngyilkos merénylet végrehajtására kiszemelt palesztin fiatalemberről szól.
Nem mellékes mellékszereplők
George Clooney a legjobb férfi mellékszereplőnek járó Arany Glóbusszal vigasztalódhatott: Sziriana (Syriana) című filmben a közel-keleti kőolajért folyó hatalmi játszmában egy CIA-ügynököt alakít. A legjobb női mellékszereplőnek Rachel Weisz színésznőt választották a hollywoodi külföldi tudósítók az Elszánt diplomata (The constant Gardener) című, John le Carré regénye alapján készült filmben nyújtott alakításáért.
A képernyő legjobbjai
A Golden Globe többek között abban különbözik az Oscartól, hogy itt tévés kategóriában is osztanak kitüntetéseket Idén a legjobb tévésorozat a dráma kategóriában a Lost, a vígjáték kategóriában pedig a Született feleségek lett. A tévéprodukciók között a legjobb színésznő a dráma kategóriában Geena Davis lett, aki az amerikai elnököt alakítja a Commander in Chief (Főparancsnok) című tévéfilmben.
A legjobb eredeti filmzenéért az Egy gésa emlékiratai (Memoirs of a Geisha) kapott Arany Glóbuszt. Anthony Hopkins a korábbi bejelentésnek megfelelően pedig megkapta életműdíjátt.