A felvezető kör indítása után az összes csapat elindult, de csak azért, hogy teljesítsék a szerződésben vállalt kötelezettségüket, miszerint el kell indulniuk a rajtrácsról. Az első lehetőségnél azonban kiálltak a Michelin-gumis csapatok és csak a Bridgestone-os hat versenyző indult el a rajtnál. A verseny különösen veszélyessé vált azután, hogy az elégedetlen nézők italos dobozokat, palackokat hajítottak be a pályára. Végül az első helyen Schumacher végzett, a második a ferraris csapattársa, Barrichello lett, a harmadik pedig a Jordan-Toyota pilótája, Monteiro.
Az Michelin-bojkott hátterében Ralf Schumacher (Toyota) pénteki súlyos balesete áll. A francia gumigyár egyelőre nem tudja, mi okozta a bajt. Emiatt a Michelin arra kérte a Nemzetközi Automobil Szövetséget (FIA), hogy engedélyezze az új abroncsok Indianapolisba szállítását, mivel balesetveszélyesek az erre a hétvégére eredetileg kijelölt gumik. Ezt elutasították.
A francia gumigyártó másik kérését sem fogadták el. A Michelin vasárnap délutáni közleményében arra kérte az FIA-t, hogy helyezzenek el egy biztonsági sikánt az oválkanyar elé: “Nem tudunk teljes biztonságot garantálni a csapataink számára. Úgy döntöttünk, hogy a jelenlegi gumijainkkal csak akkor versenyzünk ezen a pályán, ha lényegesen lecsökkentik a sebességet a 12. és 13. kanyar között.” – állt a beadványban.
Az FIA azonban tartotta magát eddigi álláspontjához: “A Michelinnek lehetősége van arra, hogy utasítsa csapatait a 12-es és 13-as kanyar között a lassításra, vagy büntetést magával vonó módon arra, hogy új gumikat tegyenek fel, amelyeket nem használtak az időmérő edzésen. Esetleg arra, hogy a futam alatt többször kereket cseréljenek. A csapatok döntik el, hogy versenyeznek-e Indianapolisban, vagy sem” – állt Charlie Whiting versenyigazgató válaszlevelében.
A témáról bővebben a Vezess.hu Forma 1-es oldalán olvashat.