Belföld

Letartóztatták a 17 éves fiút, aki megfojtott egy lebénult asszonyt újévkor Szatmárcsekén

police.hu
police.hu

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság azt a 17 éves fiatalt, aki újév hajnalán meggyilkolt egy tolókocsis asszonyt Szatmárcsekén. A Nyíregyházi Törvényszék közleménye szerint a tizenhét éves fiú „kristály” nevű kábítószert vásárolt egy ismerősétől december 31-én este, majd miután azt elfogyasztotta több üveg sört és feleseket ivott rá.

Hajnali egy óra körül bement egy helyi asszony lakásába, megfojtotta az alvó áldozatát, majd az ágyneműjét meggyújtotta. A 69 éves nő mozgáskorlátozott volt, egyik oldala béna, emiatt még a tolószékét sem volt képes önállóan hajtani. Esélye sem lett volna arra, hogy védekezzen a támadás ellen. A szomszédok észlelték a tüzet, és ők hívtak segítséget az oltáshoz.

A minősített emberöléssel gyanúsított fiú beismerte tettét a kihallgatása során.  A bíróság szökés, elrejtőzés veszélye miatt letartóztatta a fiatalt, melyet a Debreceni Javítóintézetben kell végrehajtani. A végzés nem végleges, a törvényes képviselő nem volt jelen az ülésen, így jogorvoslati nyilatkozatot nem tudott tenni.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik