Az ügyben az elsőfokú bíróság megállapította, hogy Budai Gyula megsértette Czeglédy Csaba jóhírnévhez való személyiségi jogát azzal, hogy a Hír Tv műsorában valótlan állításokat közölt, Facebook-oldalán valótlan állítást tett közzé a felperesről. A bíróság az eltiltotta a további jogsértéstől, sérelemdíj megfizetésére kötelezte őt. A másodfokú bíróság az elsőfokú ítéletet helybenhagyta.
A Kúria Budai televíziós műsorban tett kijelentés miatti jóhírnév megsértésének megállapítására és a jogsértéstől eltiltásra irányuló keresetet elutasította, ám hatályában fenntartotta a jogerős ítélet rendelkezését, amely megállapította, hogy megsértette Czeglédy Csaba jóhírnévhez való jogát azzal, hogy valótlanul állította, hogy a felperes – más vádlottakkal együtt – betegségre hivatkozással kimentette magát, ezért nem jelent meg a bírósági tárgyalásán, továbbá egy videóban valós tények közlésével és más valós tény elhallgatásával abban a hamis színben tüntette fel az ellenzéki politikust, hogy mindent megtesz a bírósági eljárás lassításáért.
Budai Gyula szerint nyilatkozatainál politikusként csak élt a véleménynyilvánításhoz való jogával, a közügyek szabad megvitatásához való jogával. Az Alkotmánybíróság Czine Ágnes vezette öttagú tanácsa ugyanakkor visszautasította indítványát, hogy a Kúria ítéletét megsemmisítse.