Belföld

Kórházban vallott a csengeri örökösnő

Betegsége ellenére sem úszta meg a gyanúsítotti kihallgatást Sz. Gáborné. A csengeri örökösnőt ügyvédje jelenlétében, a Péterfy Sándor utcai kórházban hallgatták ki.

Mint arról elsőként beszámoltunk a kedd este őrizetbe vett asszonyt szerda reggel fél kilenckor hallgatták volna ki Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozóiroda Aradi utcai épületében, a kihallgatását azonban el kellett halasztani.

Helmeczy László ügyvéd lapunknak azt mondta, azért nem tudták kihallgatni ügyfelét, mert az éjszaka rosszul lett a fogdán és kórházba kellett szállítani. Elmondása szerint gyomorpanaszokkal vitték a Honvédkórházba az ügyfelét, akit később átszállították a Péterfy Sándor utcai kórház belgyógyászatára. A nő egyébként rengeteget fogyott és már a svájci fogvatartásakor tüdő-, gyomor- és bélproblémákra panaszkodott, de egyszer sem kérte, hogy vigyék orvoshoz.

Közben kiderült, hogy nem olyan súlyos a csengeri asszony betegsége, ami miatt ne lehetne kihallgatni, ezért a nyomozók és ügyvéd szerda délelőtt tizenegykor bementek hozzá a Péterfy Sándor utcai kórházba. Az ügyvéd azt tanácsolta ügyfelének, hogy tegyen vallomást, és ez meg is történt. A három és félórás gyanúsítotti kihallgatás után sikerült elérnünk Helmeczyt, aki az mondta:

Nem részletesen, de tett vallomást. Ügyfelem a vallomásában azt állította, hogy a hagyaték létezik, és nem csapott be senki. Kósa Lajossal kapcsolatban azt mondta, hogy ő is tudja igazolni, hogy nem csaló és létezik ez a hagyaték, hiszen látta a dokumentumokat és intézkedett is a hagyatékkal kapcsolatban. Ezért indítványoztuk a politikus meghallgatását.

Helmeczy László
Fotó: Sopronyi Gyula / 24.hu

Az ügyvéd állítása szerint ügyfele a feljelentő Kiskun Tender Kft.-vel kapcsolatban azt állította a vallomásában, hogy ő és családja sem kért kért pénzt a cégtől. A nő betegségével kapcsolatban pedig annyit mondott, hogy már jobban van, ezért várhatóan még ma visszaszállítják az Aradi utcai fogdába.

Ahogy azt többször is megírtuk, a csengeri asszony már évek óta azt állította magáról, hogy 1300 milliárd forintnyi vagyont örökölt. Az asszony befektetési tanácsokat kért Kósa Lajostól, akivel többször is találkozott, és egy megállapodást is aláírtak közjegyző előtt. Kósa elismerte a dokumentum valódiságát, de csalónak nevezte Sz.-nét, aki április elején elhagyta az országot, még az előtt, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda beidézte volna kihallgatásra.

A nyomozást különösen nagy kárt okozó csalás bűntettének gyanúja miatt a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság rendelte el még 2017. november 2-án. A nyomozást 2018. február 22-től már a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja. A csengeri örökösnőt tegnap kora este szállították haza, este nyolckor pedig őrizetbe vették. A nyomozók a szerdai több órás kihallgatása után indítványozták a nő letartóztatását.

A nyomozással kapcsolatos ügyészi feladatokat a Mátészalkai Járási Ügyészség látja el. A csengeri asszony letartóztatásáról pénteken döntenek.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik