Számoltam. Az óbudai szerkesztőség és a XVIII. kerületi helyszín között 47 kormányzati óriásplakátot láttam arról, hogy ne kockáztassunk, október 2-án szavazzunk nemmel. Pedig az út nagy részét metróval tettem meg, a föld alatt.
Most végre megtudhatom az igazságot, mondta egy idős férfi Nógrádi tanár úr előadása előtt.
Az igazság pedig az, hogy Nógrádira nagyjából négyszáz ember volt kíváncsi, a terem megtelt, sőt, az udvarra felállított sátor alatt is sokan ültek, mintha csak az Európa-bajnokság egyik meccse menne és már a bevonulásnál vastaps fogadta a biztonságpolitikai szakértőt, ahogy Kucsák László, a kerület fideszes országgyűlési képviselője mondta, sztárként köszöntötték őt.
Mert ő egy sztár, mondta egy mellettem ülő.
Az előadás egy kusza mindentudás egyeteme volt, olyan kusza, mint Kövér László bajsza. Nógrádit nehezebb volt követni, mint kibogozni Rogán Antal vagyonnyilatkozatát, de nem is az volt a cél, hogy az emberek úgy menjenek haza, hogy tudják, milyen területi konfliktus húzódik India és Kína között. Akit ez érdekel, az nem Nógrádit hallgatja, az Foreign Policy-t olvas.
Amerikával kezdett, de alig beszélt három perce, amikor először hívta fel mindenki figyelmét arra, hogy október 2-án menjen el népszavazni, ott pedig a nemet ikszelje be, mert azzal védheti meg Magyarországot és önmagát. Az USA-ról szóló részben Nógrádi hibásan idézte egyébként azt, hogy Colleen Bell nagykövet elhagyja Magyarországot, mert marad.
A világpolitika vezető erejét, Amerikát 15 perc alatt vesézte ki Nógrádi, Kínát szintén, Oroszországot nagyjából egy, a Perzsa-öböl országait szintén, Európát dettó.
“Bármelyik mondatomról külön előadást lehetne tartani, de most nem is ez a fontos, ha van kérdés, akkor arra szívesen válaszolok”, mondta, majd hozzátette, nem szeret hülye lenni, egy 6-8 perces tévés szereplésre is másfél-két órát készül.
Gondoljuk el, a keddi, kétórás haknira mennyit készülhetett.
Olyan, Nógrádi György értelemben vett igazságok hangoztak el, mint hogy:
- az integráció sehol sem működik,
- a multikulti megbukott,
- a menekülteket csak erővel lehet megállítani, szép szóval nem, és
- ha Magyarországra nem akarunk no go zónákat, menjünk el népszavazni.
Mire besötétedett és a kint ülők egy hangulatos kertmoziban érezhették magukat, azt is megtudtuk, hogy
- a határzárral Európát védte meg Orbán Viktor,
- a V4-ek a magyar miniszterelnök mögött állnak,
- Juncker már hétfőn olyan részeg, hogy lehetetlen vele együtt dolgozni,
- a népszavazásnak pedig az a fő kérdése, hogy akarunk-e migránsokat vagy sem.
Egy ilyen lakossági fórum szerű képződménynél mindig a nézői kérdések a legizgalmasabbak, most is olyan gyorsan repültek a magasba a kezek, ahogy Mészáros Lőrinc szokott lecsapni egy-egy közbeszerzésre.
Volt, aki arról kérdezte a szakértőt, hogy Merkel vajon megbolondult-e, hogy beengedte a menekülteket, de Nógrádi szerint nem, csak a lelkiismeretére hallgat, amit nem lenne szabad neki. “Nem hiszem, hogy zsarolják. Egy politikust pénzzel vagy szexszel lehet. Ő szerény körülmények között él, láttam a házát, és ha ránézünk, hát, a második lehetőség sem jöhet szóba.”
Más a keleti nyitás sikerére volt kíváncsi, vagy épp Soros Györgyre, aki Nógrádi szerint – mivel már 86 éves – nem jelent sokáig bajt, de tény, hogy tönkre akarja tenni Európát.
Egy idős asszony pedig ott helyben, lányunokái fényképét mutatva, Orbán Viktor kezeibe (és kegyeibe) helyezte őket, védje meg a miniszterelnök a lányokat.
– Én már 72 éves vagyok, engem nem fenyeget a szexuális erőszak, de őket igen, védje meg őket Orbán Viktor.
– De mi a kérdés?
– A kérdés? Október 2-án szavazunk nemmel.
Hát így.
Búcsúzóul Nógrádi elmondta, mi lehet az európai megoldás a menekültválságra.
“Aki ezt először kimondja, azt a liberális média szétszedi, de a másodiknak már azt fogják mondani, igazad van.”
Nógrádi mindenkit megnyugtatott, az itt és most elmondottak nem csak egy szakértő gondolatai, sok emberrel jóban van a kormányból, aznap is egy órát beszélt egy kormánytaggal négyszemközt. A fizetését zsebbe kapja. Ugyanis ultiznak, ahol tízből kilencszer ő nyer.