A Magyar Hírlap cikkében Langerné Victor Katalin emlékeztetett: nyolc korábbi, sikeres teleprehabilitációs projekt tapasztalatai alapján jelenleg 55 településen zajlik ilyen program, amelyben a helyi közösségekkel, civil szervezetekkel, egyházakkal összefogva újítják meg ezeket az élettereket. A programokat 4-5 évesre tervezik, a lehetőséget nagy létszámú pályázaton hirdetik meg az önkormányzatoknak.
A kormány az EU-val kötött megállapodásban vállalta, hogy a mintegy 1600 romatelep legalább hetedét eléri ezekkel a projektekkel, így a tervek szerint 280 további helyszínen folytatják a programot.
“Az persze roppant látványos dolog, amikor hirtelen új házak nőnek az omladozók helyére, viszont nem a telepmegszűntetés, hanem a teleprehabilitációs program az életképesebb. Josszadalmas, és egymásra épülő folyamatról van szó” – magyarázta a helyettes államtitkár, hozzátéve: a korábbi nyolc, sikeres projektben első lépésként elkezdték az embereke felkészítését a változásra, sokan közülük képzéseken vettek részt.