A lap szerint annak ellenére, hogy Várhegyi 2002-ben lemondott parlamenti mandátumáról, mert jogerősen is elítélték hűtlen kezelés miatt, a mai napig a Fidesz egyik erős háttéremberének számít.
A politikus előbb párt-, majd kampányigazgató lett a Fideszben, ám a 2006-os választási vereség után kiszállt, és megalapította a Prestige Média reklámügynökséget, majd a Myself Consulting Kft.-t.
A lap szerint a Prestige főleg a poltikai szférából szerzi megrendeléseit. Az MTVA először 2012-ben kötött szerződést a vállalkozással 16,8 millió forint értékben, amelynek lejárta után Várhegyi a Nemzeti Hírháló nevű projektre kapott megbízást 5,6 millió forintért. Ennek nyomát egyelőre nem lelte a Népszabadság. Az MTVA ezen felül más feladatokkal is megbízta a volt fideszest 2012–2013-ban.
Az alap a Myself Consultingnak többi közt azért fizetett 7,2 millió forintot, hogy tartsa a kapcsolatot az egyébként külső gyártásban készült A Dal című produkció szereplőivel.
A lap úgy tudja, Várhegyi cégének köze lehetett az Origo-botrányhoz is. Pethő András, azóta távozott főszerkesztő-helyettes levele szerint, melyet a Magyar Telekom belső ellenőrzési osztályának küldött, a politikai nyomást a Prestige Média közvetítette – olvasható a Népszabadságban.
Várhegyi Attila (középen), az MTVA kommunikációs tanácsadójaként
Fotó: MTI/Kallos Bea