Belföld

A mamahotelek korát éljük

anya-gyerek-irodában (anya)
anya-gyerek-irodában (anya)

Egyre több fiatal marad a szülői házban és egyre csökken a párkapcsolatban és gyerekkel élők aránya a fiatal felnőttek körében - derül ki a TÁRKI felméréséből.

Míg 1990-ben a 20-39 éves korosztály ötöde élt egy háztartásban, gyermekstátusban a szüleivel, addig 2000-ben már a korcsoport harmada, 2011-ben pedig már ennél is többen: összesen az érintettek 37 százaléka.

Eközben csökkent azok aránya, akik párkapcsolatban és gyermekükkel élnek 40 éves koruk előtt. A rendszerváltás idején a fiatalok 56 százaléka élt saját alapítású családban, mára ez az arány 37 százalékra csökkent, ami pontosan ugyanannyi, mint amennyien a szüleikkel élnek.

A TÁRKI szerint a folyamatban jelentős szerepe van annak, hogy a fiatalok a 2010-es évek elején sokkal később lépnek tartós párkapcsolati formába, házasságot is később kötnek és gyermeket is később vállalnak. Szintén hatással van a folyamatokra a meghosszabbodott iskolai tanulmányok, a diplomaszerzés kitolódott időpontja, de a munkaerő-piaci integráció és az önálló lakáshoz jutás nehézségei is.

Kövess minket a Twitteren is!

Sőt, már a Tumblren is megtalálsz minket!

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik