Belföld

Ismét várja az ügyfeleket az Egyenlő Bánásmód Hatóság

Bejelentkezés alapján szerdán 12.00 és 16.00 óra között a Tolnai utca 10. szám alatt várja az ügyfeleket dr. Szatmári Éva.

Sokan vannak, akiket más hasonló helyzetben levő emberekhez viszonyítva hátrányosan különböztetnek meg valamilyen tulajdonságuk miatt. Segítséget nyújt nekik az Egyenlő Bánásmód Hatóság, amely a Székesfehérvári Regionális Álláskeresők Egyesület Tolnai utca 10. szám alatti irodájában várja az ügyfeleket 2013. február 20-án 12-16 óra között.

Dr. Szatmári Éva a +36 20562 96 19 telefonszámon várja az ügyfelek jelentkezését, akik időpontot kérhetnek a Fejér megyei egyenlő bánásmód-referenshez. Minden hónapban, általában az utolsó hét szerdáján a megye valamelyik településén van ügyfélfogadás.

Az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény felsorolja és védeni kívánja a következő tulajdonságokat: a nemi, faji hovatartozás, bőrszín, nemzetiség, nemzeti vagy etnikai kisebbséghez való tartozás, anyanyelv, fogyatékosság, egészségi állapot, vallási vagy világnézeti meggyőződés, politikai vagy más vélemény, családi állapot, anyaság (terhesség) vagy apaság, szexuális irányultság, nemi identitás, életkor, társadalmi származás, vagyoni helyzet, foglalkoztatási jogviszony, érdekképviselethez való tartozás, vagy egyéb helyzet, illetve tulajdonság.

A hátrányos megkülönböztetés megtörténtét mindig a sérelmet szenvedővel összehasonlítható helyzetben levő személyhez vagy csoporthoz való viszonyításban kell vizsgálni. Diszkrimináció érhet egy személyt, de csoportokat is. Például, ha valakit valamilyen a felsorolásban is található tulajdonsága miatt nem alkalmaznak annak ellenére, hogy a képzettsége, végzettsége más jelentkezőkhöz hasonlítva azonos, vagy akár jobb. Ha valakit például nem szolgálnak ki egy boltban vagy nem léphet be valamely szolgáltató helyiségébe, és ezt olyan tulajdonságra hivatkozással teszik, ami a felsorolásban szerepel, akkor hátrányos megkülönböztetés történik.

Hátrányos megkülönböztetést okozhat állami-, önkormányzati szervek, fegyveres erők és, rendvédelmi szervek, közszolgáltatók, oktatási-, szociális-, gyermekvédelmi-, művelődési és egészségügyi szolgáltatást nyújtó intézmények, önkéntes biztosítópénztárak, magán nyugdíjpénztárak, pártok és minden egyéb költségvetési szerv, továbbá a magánszférában foglalkoztatási jogviszonyban a munkáltató, illetve az utasításadásra jogosult személy a munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban, valaminta nyilvános üzleti forgalmat bonyolító áruforgalmazók, vagy szolgáltatók.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság Fejér megyei referense, dr. Szatmári Éva ügyvéd fogadja mindazokat, akik panaszt kívánnak tenni az őket ért hátrányos megkülönböztetés miatt. De fogadja azokat is, akik valamilyen ügyben jogi segítséget, tanácsot szeretnének kapni. A jogi segítségnyújtás ingyen vehető igénybe.

A megyei referens a jogsegély-szolgáltatást a hatóság megbízásából „A diszkrimináció elleni küzdelem – a társadalmi szemléletformálás és hatósági munka erősítése” céljából, a Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) keretében tartja.

A diszkriminatív esetekkel szemben fel kell lépni, mert Magyarországon az egyenlő bánásmód mindenkit megillet!

Ajánlott videó

Olvasói sztorik