Belföld

Százezres büntetés egy láncra vert kutyáért

Drasztikusan emelné a bírságok összegét a szaktárca, a pénztárcájuknál fognák meg az állatkínzókat.

Az 1998 óta érvényes szabályozásnak már nincs visszatartó ereje, ezért kell a szigorítás. Így például 150 ezer forintot kellene fizetnie majd annak, aki elfogadható ok vagy körülmény nélkül oltja ki egy állat életét. Ugyanekkora büntetés járna állatkínzásért és állatviadal tartásáért is.

A tervezet szerint 90 ezer forintos bírsággal sújtanák a jövőben azt, aki nem gondoskodik az állat biztonságos elhelyezéséről, 120 ezer forintos bírsággal azt, aki nem megfelelően szállít állatot. Az egyes tételek összeadhatók, így szélsőséges esetben akár több százezer forintra is rúghatna a büntetés.

Meghatároznák, hogy mekkora akváriumban tartható hal, de azt is, hogy milyen feltételekkel, milyen hosszú láncra köthető ki egy kutya. 2016-tól pedig egyáltalán nem szabad majd kutyát tartósan láncra verni.


A kép illusztráció
Fotó: Prakash Singh / AFP

Megtiltanák, hogy díszhalakba festékanyagot fecskendezzenek pusztán azért, hogy mutatósabbak legyenek. Emellett a hím sziámi harcoshalakat úgy kellene tartani, hogy azok egymást, illetve tükörképüket ne láthassák.

A jövőben nyilvántartás készül a kereskedésekben kapható állatokról, továbbá a chippel jelölt kutyák adatait is országos adatbázis tartja majd nyilván. A remények szerint ezzel csökken majd a kóbor ebek száma.

Rács mögött a lógyilkos

Egy év letöltendő fogházbüntetést kapott csütörtökön az a férfi, aki 2010 júliusában Érden, a nyílt utcán leszúrt egy lovat. A tárgyalótermet megtöltő mintegy harminc állatvédő ovációval fogadta a döntést.

Kattintson a részletekért!

Ajánlott videó

Olvasói sztorik