Belföld

Gyurcsány még maradna, ha Mesterházy hagyná

A volt kormányfő aláírva visszaküldte nyilatkozatát arról, hogy egyelőre a frakcióban kíván maradni. Mellékelt azonban egy levelet is.


Egyedül nem megy? Fotó: MTI / Illyés Tibor

A volt kormányfő – Facebook-oldalán közölt írása szerint – egyelőre a frakció tagja marad. Ugyanakkor emlékeztet rá, hogy  “nincs olyan politikai iránt érdeklődő ember, aki ne látná, hogy az MSZP átalakítása körül nagyon sok vita van”. Gyurcsány szerint a most aláírt nyilatkozat, így “nem jelent semmit azon túl, hogy az aláírás napján a frakció tagjai vagyunk, és esetleges jövőbeni kilépésig azok is kívánunk maradni. De miután ez egy nyilvánvaló tény, ezt nyilatkozat aláírása nélkül is lehetne tudni”.

Gyurcsány elismeri, az általa vezetett Demokratikus Koalíció egyelőre nem sok sikerrel sürget egy éve rendszerváltást a pártban, így világos, hogy a szaporodó nézetkülönbségek miatt neki és társainak előbb-utóbb dönteniük kell: maradnak az MSZP-ben, vagy távoznak. Szerinte ez a következő napokban, hetekben eldől. A volt kormányfő azt ígéri, ha a távozás mellett döntenek, arról haladéktalanul tájékoztatják a pártelnököt.

Gyurcsány dicséretesnek tartja, hogy az MSZP vezetői a párt megújításáról beszélnek, de nem látja, “pontosan mi születik e szándékból és azt, hogy a végeredménnyel majd egyet tudunk-e érteni? Nyilván ez logikailag sem lehetséges”.

Mint korábban megírtuk, információink szerint Mesterházy Attila a héten mindenképpen, de talán már a hétfő délelőtti frakcióülésen felszólítja Gyurcsány Ferencet: távozzon a szocialisták pártalapítványának éléről. A pártelnök csaknem hosszas vívódás után úgy határozott: kiszorítja Gyurcsány Ferencet a pártból.

Suchman: ez csak egy játék

Nincs más lehetőség, tavasszal új vezetőségnek kell alakulnia az MSZP-ben, Gyurcsány Ferencnek kell kezébe vennie a pártot – jelentette ki Suchman Tamás. Az MSZP egyik alapítója a köztévé Lényeg című műsorában a párton belüli jelenlegi harcokról azt mondta: az csak egy játék, a Demokratikus Koalíció és az MSZP végül egyesül. Nincs annak ma jelentősége, hogy csinálunk egy 10-12 fős társaságot – fogalmazott. Szerinte ezek a csoportok egyesülnek 2013 őszén vagy 2014-ben, mert rájönnek, hogy az MSZP több szerkezetben nem működhet, csak egységesen. Suchman bírálta a szocialista párt tagjait, mert nem képesek leülni, és megállapodni egymással. Suchman példaként említette Horn Gyula volt miniszterelnököt, aki egységesítette a pártot.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik