Az ezredes a Rendészeti Biztonsági Szolgálat bevetési osztályának a vezetője volt 2006 őszén, az ő egysége volt az, amelyik az Alkotmány utcából a Bajcsy-Zsilinszky út felé oszlatta a tömeget október 23-án délután.
A parlament jogsértéseket vizsgáló albizottságának szerdai ülésén elmondta: amint a tömeg megindult a Bajcsy-Zsilinszky út felé, javasolta parancsnokának a tömegoszlatás megállítását, de azt az utasítást kapta, hogy menjenek tovább. A tömeg egy része a Nyugati tér felé ment, egy része pedig az Erzsébet tér felé.
Tudta, hogy a Fidesz az Astoriánál tart gyűlést, így – mint fogalmazott – lassan végezték a tömegoszlatást; amikor azt az utasítást kapta rádión, hogy a tömeg köveket szed fel az Erzsébet téren, és küldjön oda egy századot, jelentette, hogy nem tudja végrehajtani a feladatot, mert azzal „rányomja a tömeget az Astoriára” – fogalmazott.
