Belföld

A piac tényleg értékeli a Fidesz győzelmét

Ez már tényleg nem kincstár(jegy)i optimizmus - újra csökkent a hozam.

Már két héttel ezelőtt is lehetett örülni, de most még az akkorihoz képest is csökkent (13 bázisponttal 4,8 százalékra) a 3 hónapos diszkont kincstárjegy átlaghozama.

A bizalom erősödését jelzi az is, hogy az Államadósság-kezelő Központ aukcióján a meghirdetett 30 milliárd forintnyi állampapírra csaknem 160 milliárd forintnyi ajánlat érkezett az elsődleges forgalmazóktól.

Ezt az MNB 25 bázispontos kamatvágása és a parlamenti választás eredménye magyarázhatja, hiszen az állampapírok iránti érdeklődés annak az egyértelmű jele, hogy a befektetők jó iránynak tartják a Fidesz győzelmét. Erre utal, hogy már az első forduló után is csökkent a magyar szuverén adósságtörlesztés-biztosítás árazása. emleges lenne a válasz, negatív következménnyel „törlesztene” a pénzpiac.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik