Demszky megismételte, hogy vállalja a politikai felelősséget, de nem mond le, „nem szerez ezzel örömet” politikai ellenfeleinek. Hozzátette, hogy a rendőrséggel együtt fel kell göngyölíteni az ügyet, és ha lemondana, hátralépne, azzal azt üzenné, hogy „elvállalja a felelősséget”, amivel nagyon nehéz, kellemetlen helyzetbe hozná azokat, akik ártatlanok.
A főpolgármester szerint az ügy azt bizonyítja, hogy kizárólag a rendőrség képes kivizsgálni, ha egy cégnél szervezett módon történik csalás, hűtlen kezelés, egyéb bűncselekmény.
Arra a kérdésre, hogy milyen tanácsadói szerződésekről volt szó, azt válaszolta: ez olyan széles körű volt, hogy szinte lehetetlen példát mondani. Általánosságban azt mondta: hogy „zavaros módon összevissza, mindenre” szerződést kötöttek.
Megismételte, hogy Hagyó Miklóssal súlyos konfliktusai voltak, de a koalíció fenntartása érdekében a szocialista politikus a főpolgármester-helyettesi pozíciójában maradt. Arra a felvetésre, hogy akkor miért adott Hagyó Miklósnak jutalmat, Demszky Gábor kijelentette, hogy azért kaptak jutalmat tőle a főpolgármester-helyettesek, mert alacsony a fizetésük, és ezzel próbálta a megfelelő munkára ösztönözni őket.
Arra a kérdésre, hogy mit tekint „alacsony fizetésnek”, azt válaszolta, hogy ezek a fizetések körülbelül nettó 500 ezer forintot tettek ki. Mint hangsúlyozta, Hagyó gazdag ember, aki „nincs rászorulva”, de ő ebben az ügyben nem akart konfliktust.
Demszky Gábor kifejtette azt is, hogy Mesterházy Ernő kapcsolatteremtő, kapcsolatépítő képessége fontos, használható volt a város számára, információk begyűjtésével, összegzésével kapcsolatos képessége pedig „egészen rendkívüli” volt.