Az inkubátorral a csecsemőgyilkosságokat szeretnék megelőzni, és alternatívát kívánnak nyújtani a rossz helyzetben lévő családoknak.
Korábban a Schöpf-Merei Kórház bejáratánál volt ilyen berendezés, azonban a kórház bezárásával megszűnt az a lehetőség, hogy a krízishelyzetben lévő anyák csecsemőjüket ott elhelyezhették. Az egyetem úgy véli, hogy az új készülék remélhetőleg segíti azokat az anyákat, akik névtelenségüket megtartva szeretnének lemondani gyermekükről, de biztonságban szeretnék őt tudni. Az inkubátorba kerülő csecsemőknek a Fővárosi Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat segítségével keresnek örökbefogadó családot.
Országszerte 23 egészségügyi intézménynél van kihelyezett inkubátor, az elmúlt két évben összesen nyolc kisbabát helyeztek el azokban.
A klinika szombaton tartja immár ötödik alkalommal a koraszülöttek napját, a rendezvényen idén is azokat a koraszülött gyermekeket és családjukat várják vissza, akik a klinikán születtek, és évek óta tartják a kapcsolatot az itt dolgozó orvosokkal és nővérekkel.
Magyarországon a koraszülés népegészségügyi probléma: mind a mai napig az újszülöttek 8-10 százaléka idő előtt jön a világra. Ezt a számot csak fokozza a mesterséges terhességek számának emelkedése, és az először szülő édesanyák egyre idősödő korosztálya.