A Budapesti Rendőr-főkapitányság közlése szerint a hatnapos akció három napja június végére esett, a másik három nap ellenőrzéseit pedig július 8-án, 9-én és 12-én tartották.
Járművezetőket és színesfémeseket is ellenőriztek
Az akció célja egyebek mellett a színesfémlopások és az illegális színesfém-kereskedelem felszámolása, a járművezetők és járműveik ellenőrzése, a turistákat érintő jogsértő cselekmények megelőzése, a jogsértő tevékenységet folytató munkavállalók és munkáltatók kiszűrése, az illegális eredetű termékek kivonása a forgalomból, valamint a koldulók elleni fellépés volt.
Vendéglőtől a buszsávig
A mintegy 300 ember részvételével tartott akció során a rendőrség a társszervek – az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelet, vám- és pénzügyőrség, Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, APEH, ÁNTSZ, közterület-felügyelet, polgárőrség és a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség – munkatársaival együttműködve ellenőrizték a színesfém-kereskedéseket, a forgalmas utakat, csomópontokat, buszsávokat, gyalogátkelő-helyeket, Budapest turisztikailag frekventált helyeit, a kereskedelmi, vendéglátó- és szórakozóhelyeket.
Az akció teljes időtartama alatt a rendőrök 4510 embert igazoltattak. A fokozott ellenőrzés eredményeként a rendőrök összesen 860 emberre csaknem nyolcmillió, az akcióban közreműködő társszervekkel együtt mintegy 31 millió forint értékben szabtak ki helyszíni bírságot.
Mint írták, az akcióban részt vevők sikeresnek és eredményesnek ítélték a fokozott ellenőrzést, amelyet folytatni fognak.