Gyurcsány Ferenchez hasonlóan szűkszavú volt Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője, aki a múlt héten személyesen találkozott Zuschlag Jánossal.
Bár akkor Zuschlag úgy tájékoztatta a frakcióvezetőt, hogy szerinte nem történt bűncselekmény, ennek némileg ellentmond, hogy szerdán őrizetbe vették Zuschlagot.
Lendvai a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, „ami történt, nyilván senkinek sem öröm, hiszen mégiscsak egy párttagról van szó; ugyanakkor az eseménysor azt legalább mutatja, hogy ahogyan eddig, ezután sincs semmiféle politikai szándék arra, hogy a nyomozószervek ne végezhessék legjobb belátásuk szerint a munkájukat”.
A frakcióvezetővel megegyező állásponton van Simon Gábor, a szocialisták választmányi elnöke is, aki közölte: az MSZP nem akarja befolyásolni az igazságszolgáltatást.
