Belföld

Sárga csillaggal tiltakoznának a gárdisták ellen

Mellükre tűzött sárga csillaggal tiltakoznának a békéscsabai zsidó hitközség tagjai a magyar gárda helyi rendezvénye ellen – közölte az MTI-vel a hitközség elnöke kedden.

Amennyiben a magyar gárda megtartja a szeptember 27-re tervezett fórumát a békéscsabai ipartestület székházában, akkor, mint ahogy a hitközség elöljárósága döntött erről, élőlánccal fogják körbevenni az épületet, és csendesen demonstrálnak – közölte Moskovits Sándor, a hitközség elnöke. Hozzátette: bízik abban, hogy a bérbeadó meggondolja magát, s nem kerül sor a rendezvényre, s miután a tagságban félelmet ébresztett a gárda megalakulása, még „Auschwitz” feliratú táblát is fel kívánnak mutatni.


Kertész János, a helyi ipartestület vezetője a távirati iroda érdeklődésére elmondta, hogy a rendezvény helyi szervezőjével valóban megállapodtak, ám az ipartestület nem kíván politizálni, ezért visszalépnek a bérbeadási szándékuktól.


Samu Tamás Gergő, a Jobbik Magyarországért Mozgalom Békés megyei szervezője az MTI-től értesült a békéscsabai hitközség szándékáról. Mint mondta, lakossági fórumot szerveznek, s azon be kívánják mutatni a gárdát. A fórumon szerinte nem is kerül szóba a zsidóság, ezért nem is érti, miért akarnak demonstrálni. Arra a kérdésre, hogy mit tesznek, ha felmondják a terembérletet, kijelentette: akkor más helyszínen fogják megrendezni a fórumot.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik