Wangari Maathai az első afrikai nő, akinek az elismerést odaítélték. A környezetvédő azért kapta a díjat, mert ő vezette azt a kampányt, amelynek segítségével több tízmillió fát ültettek Afrika-szerte, hogy lelassítsák az erdők irtás miatti fogyását.
Ajánlott videó
Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.
- 09:01 Apró műanyagdarabokkal van tele szervezetünk
- 08:56 Visszaállítják a kötelező sorkatonaságot Lettországban
- 08:49 Józsefvárosi tűzfalról néznek vissza a Pál utcai fiúk
- 08:43 A 10 éves Lóci lefutotta Szarajevó Maratont, a szülőket ekézi az internet népe
- 08:32 „Kussoljál be!” – Akkora vita lesz a Mestercukrászban, hogy a kötényt is levetetik az egyik versenyzővel
- 08:32 Lakást keresett a rab, összeházasodott az ingatlanügynökkel
- 08:23 Kétezer éves híd romjaira bukkantak Róma félig kiszáradt folyójában
- 08:16 Hajmeresztő büntetés fenyegeti a csokosokat
- 08:16 Liszicsanszk eleste után Szlovjanszkon a világ szeme; 350 ezer civil evakuálását sürgeti a donyecki kormányzó
- 08:14 Szerdai friss hírek, forgalom, időjárás - Reggeli pakk
- 08:09 A Lehel téri vásárcsarnokban kapták el a budapesti nyaklánckitépőt
- 07:58 Lendvai Tamás megnyerte Las Vegas ikonikus díját
- 07:50 Nem értette a nagyot halló papa, mit magyaráz az unokája apja, közelebb ment, agyba-főbe verték
- 07:47 Gyöngyösi: A Jobbik külön indul az EP-választáson
- 07:41 Kövér László: „Ezek sátánisták”
- 06:16 A fél országban zivatarokra figyelmeztetnek
- 06:19 Koncertje közben elájult a színpadon Carlos Santana, kórházba vitték
- 05:57 A hagyományosan oroszbarát Bulgária kapcsolata Moszkvával végletesen eldurvulni látszik
- 21:38 Maruzsa Zoltán szerint a romló gazdaság miatt a pedagógusok meggondolják majd, hogy felmondanak-e
- 06:10 Felrobbantotta a világot ez a fürdőruha
- 07:41 Kövér László: „Ezek sátánisták”
- 18:44 Estére visszaerősödött, bár a forint nemrég a 410-es mélypont közelében járt
- 19:00 „Ha többet tudok róla, 10 millió eurót kértem volna érte” - mondta a máltai újságírónő gyilkosa
- 17:52 Victoria Beckham azon aggódik, testszégyenítő kommentekbe fog belefutni lánya, ha majd lesz Instagramja
- 19:28 Naponta önti el a szennyvíz a kistelepülés utcáit, a lakók nem tudnak mit tenni
Címlapról ajánljuk

A hagyományosan oroszbarát Bulgária kapcsolata Moszkvával végletesen eldurvulni látszik
A nyugatos politikát folytató Aszen Vaszilev pénzügyminisztert kérték fel kormányalakításra, ám nem lesz könnyű megszereznie ehhez a parlamenti többséget.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!