A PKN Orlen múlt héten kinevezett új vezérigazgatóját, Jacek Walczykowskit a Rzeczpospolita című lengyel lap kérdezte arról, vajon ő maga javasolja-e a tárgyalások újrakezdését. „Ehhez jelzést kell kapnunk a kincstárügyi minisztériumtól vagy a Nafta Polska állami holdingtól arra nézve, hogy ők továbbra is érdekeltek” – mondta a vezérigazgató. – „Arra számítok, hogy a következő közgyűlés után, vagyis augusztus vége előtt, felbukkannak ilyen javaslatok.”
Walczykowski elmondta a Mol nagyon érdekes partner a PKN Orlen számára, de még többet kell elemezniük egy esetleges egyesülés hatásait. Ha a hatások kedvezők a két cég és részvényeseik számára, akkor a kapcsolódás lehetséges – vélte Walczykowski.
A vezérigazgató hozzátette, hogy pénteken találkozott Áldott Zoltánnal, a Mol vezérigazgató-helyettesével, de lényegi megbeszélést nem folytattak.
