Belföld

Vállalati honlapok – keveset tudnak

Mintegy 38 ezer vállalat - a legalább egy főt foglalkoztató hazai cégek 30 százaléka - jelenik meg a világhálón saját honlappal - olvasható a BellResearch vállalati internetes alkalmazásokról szóló jelentésében.

A weblapok elterjedtsége a vállalatok méretével párhuzamosan nő: míg a számarányukat tekintve domináns mikrovállalatoknak csupán 23 százaléka, illetve a kisvállalatoknak alig több mint fele (52 százalék) található meg az interneten, addig a középvállalatok 60, s a nagyvállalatok 68 százaléka üzemeltet céges honlapot. A céges honlapok nagyjából fele a budapesti székhelyű vállalatokhoz tartozik.

A BellResearch elemzői megállapították: a magyar vállalati weboldalakon a cég- és termékismertetők tekinthetőek általánosnak, partner- és referencialistát például már csak minden második honlapon, terméktámogatást vagy dokumentációt pedig az oldalak negyedrészénél találni. Aktuális tartalmakat, a céggel kapcsolatos friss híreket a vállalatok alig több mint harmada tesz fel honlapjára (jellemzően inkább a 250 fő feletti szervezetek), az újdonságokról tájékoztató elektronikus hírlevelek ügyfélkapcsolatot ápoló lehetőségeit pedig csak a cégek 10 százaléka aknázza ki. Az online értékesítés eszközei csupán minden tizedik céges honlapon találhatóak meg, s a fizetési lehetőség nélküli rendelési lehetőségek jóval elterjedtebbek a vásárlási megoldásoknál. A webhelyek fele kizárólag magyarul érhető el. A nagyvállalati szegmensben a legkedvezőbb a helyzet, a cégek több mint egyharmadánál azonban ebben a körben is hoppon maradnak az oldalak külföldi látogatói. Az idegen nyelvű honlapokon a legelterjedtebbnek az angol tekinthető (94 százalék), a második helyen – 47 százalékkal – a német áll. A francia orientáció a nagyvállalati körben mutatható egyáltalán ki (5 százalék).

Ajánlott videó

Olvasói sztorik