Belföld

Horvátország-Anglia 2:4: Rooney-parádé!

Úgy tűnt az első félidőben, hogy a horvátok könnyen kiejthetik esélyesebbnek tartott riválisukat, azonban egy szerencsés egyenlítő gól után a britek gólfesztivált rendeztek, így megérdemelten jutottak a nyolc közé.

Lisszabon

Játékvezető: Pierluigi Collina (olasz)

Úgy tűnt, nem kis izgalmaknak nézünk elébe, hiszen az ötödik percben vezetést szereztek a horvátok, így az addig nyugodt angolok támadásra lettek kényszerítve. Mégsem jutottak semmire a rendkívül szervezett horvát védelemmel szemben, sőt, Prso két gólosra is növelhette volna az Adria-partiak előnyét, de e helyett Scholes szerzett egy furcsa találatot, az ezúttal betliző horvát védelem teljes asszisztálásával. Nem sokkal ezután Rooney lőtt egy hatalmas gólt, így gyakorlatilag eldőlni látszott a továbbjutás a félidő végét jelző hármas sípszóra. A fordulás után már az történt a pályán, amit az angolok akartak. Rooney újabb gólja így nem volt váratlan, Tudor szépségtapaszára ráadásul azonnal válaszolni tudtak a háromoroszlánosok. Az angol csapatban Ashley Cole hátul, míg a gólpasszadásban jeleskedő Owen, a két gólos Rooney elől villogott.

Az angolok a négy közé jutásért Portugáliával találkoznak.

Gólszerzők:
Niko Kovac (5.perc), Scholes (40.perc), Rooney (46, 68.perc),Tudor (74.perc), Lampard (78.perc)

Percről-percre:

83.perc:
Horvát szöglet utáni kavarodást követően Mornarról Prso elé pattant  a labda, akinek 11 méteres löketét védte James.

78.perc: Lampard lopta a távolságot, majd 15 méterről ballal a jobb alsó sarokba gurított ballal.2:4!

74.perc: Jobboldali horvát szabadrúgást követően Tudor a hosszúról James mellett a kapuba fejelt.2:3!

72.perc: Rooney-Vassel csere.

70.perc: Scholes le, King be.

68.perc: Rooney negyedik EB gólja! Owennel kényszerítőzött a félpályán, majd a liverpoolitól visszakapott labdával egyedül indulhatott meg, majd 12 méterről belővel, szemtelenül Butina mellett a hálóba gurított.1:3!

67.perc: Simic helyére Srna állt.

61.perc: Rosso 20 méteres, középre tartó lövését James fogta.

60.perc: Gerard betett labdájába Rooney tette bele a talpát, így a labda a jobb sarok felé változtatott irányt, de Butina megfogta a labdát.

55.perc: Owen futott végig a horvát térfélen, majd tíz méterről emeléssel próbálkozott, de fölé szállt a labda.

50.perc: Rooney továbbított Scholeshoz, akinek 18 méteres bombáját Butina tornázta ki a bal felső sarokból.

46.perc: Horvát középkezdéssel folytatódik a meccs. A szünetben Mornar váltotta Robert Kovacot.

A félidőben látottak tükrében némileg meglepő az angol vezetés. A horvátoknak innen nehéz lesz fordítaniuk…

45+1.perc: Scholes passzolt Rooneyhoz, aki 18 méternél még egyet tolt a labdán, majd óriási gólt lőtt Butinának!

40.perc: Hihetetlen angol gól! Gerard ugratta ki Owent, akinek pöckölését még bravúrral védte Butina, a felpörgő labdát az álló horvát védők között Rooney fejelte fel, amit Scholes bólintott az üres kapuba.1:1!

37.perc: Prso húzott középre, 18 méterről leadott lövését bravúrral védte James. Veszélyesebbek kapura a többnyire saját térfekükön tartózkodó horvátok.

A 35.percben tartunk. Az angolok meddő mezőnyfölényben játszanak, ami helyzetekben nem, csak szögletekben, és szabadrúgásokban mutatkozik meg. A horvátok igen taktikusan és fegyelmezetten játszanak.

Az iram nagy, az előnyben lévő horvátok szemmel láthatólag kontrákra álltak vissza.

25.perc: Egy előrevágott labdára Sokota csapott le, aki védőjével a nyakán 18 méterről lőtt.James biztosan védett.

24.perc: Egy angol szögletet Campbell fejelt kapura, amit Butina kiöklözött, a kipattanót Terry tűzte rá, ami bár megpattant egy védőn, Butina megint védeni tudott.

14.perc: Ashley Cole harcolt a labdáért a horvát tizenhatoson belül, majd miután megszerezte a labdát, Lampardhoz passzolt, aki remek labdát adott Scholesnak, azonban a helyzetben lévő angol játékos kézzel vette maga elé a labdát, így Collina szabadrúgást ítélt kifelé.

8.perc: Rooney játszotta meg Scholest, aki középre húzott, majd 11 méterről leadott lövését Butina védte lábbal.

5.perc: A horvátok végezhettek el szabadrúgást az angol kaputól húsz méterre. A balról beívelt labdát Rapaic lőtte kapura az ötösről, bár James még védett, a kipattanót Niko Kovac vágta a hálóba. Vezetnek a horvátok, és ezzel továbbjutásra állnak!1:0!

1.perc: Elkezdődött a találkozó.