Belföld

Svájci pontszerzés 10 emberrel

Hiába játszottak majdnem egy teljes félideig emberelőnyben a horvátok, nem tudtak gólt szerezni, így gól nélküli döntetlen született a két csapat durvaságoktól sem mentes, gyenge színvonalú összecsapásán.

Svájci pontszerzés 10 emberrel 1

Leiria 24990 néző

Játékvezető:Batista (Januárió, Cardinal portugálok)

A csapatok óvatosan kezdtek, elsősorban egymás aprításával voltak elfoglalva. Gólhelyzetet csupán egy balul sikerült svájci lesreállítás eredményezett, azonban a horvátok kihagyták a kihagyhatatlant. A második félidőben hamar megfogyatkozott az alpesi legénység, de déli szomszédaink gyakorlatilag semmit sem tudtak kezdeni ezzel az előnnyel, így egy eseménytelen, durvaságokkal színezett meccsen igazságos pontosztozkodás született.

Vezetőedző:Otto Baric

Sárga lap: Vogel (3.perc, felrúgta Niko Kovacot), Prso (13.perc, műesésért), Bjelica (29.perc, lerántásért), Huggel (41. perc, hátulról beleszállt Robert Kovacba), Rapajic (48.perc, mezrángatásért), Vogel (50.perc, labdaelrúgásért), Živkovic (51.perc, lerántásért), Mornar (53.perc, műesésért), Stiel (72.perc, kakaskodásért és szövegelésért)

Piros lap: Vogel (50.perc)

1.perc: Svájc kezdte a találkozót

2.perc: Bjelica 20 méterről leadott szabadrúgását Stiel könnyedén védte.

6.perc: Hakan Yakin vállalkozott lövésre 30 méterről, Butina keze volt a végállomás.

15.perc:Frei iramodott meg a jobbösszekötő helyén, 16 méterről tüzelt, Butináról kipattant a labda, de a védők tisztázni tudtak.

25.perc: Hakan Yakin szögletét Haas csúsztatta meg, de a fejes mintegy 3 méterrel elkerülte a kaput.

27.perc:Sokota forgolódott a svájci tizenhatoson belül, 12 méterről leadott erőtlen lövését Stiel szedte fel.

33.perc: Egy baloldali horvát szögletet követően Stiel alászaladt a labdának, Niko Kovac öt méterre a kaputól, teljesen tisztán méterekre a kapu fölé bólintott.

39.perc: Hatalmas helyzet maradt ki! Bjelica ívelt középre egy szabadrúgást, amit öt horvát várt tisztán. Šimunic fejesébe Stiel még belekapott, a kipattanót Olic a kapufára fejelte.

45.perc: Niko Kovac vállalkozott lövésre 30 méterről, a labda alig kerülte el a kaput.

45+1.perc:Cardozo véget vet a nem túl magas színvonalú első félidőnek.

46. perc: Megkezdődött a második félidő. Rapajic váltja Olicot.

50.perc: Vogel dühében elrúgott egy labdát, Batista felmutatta neki a második sárga lapját. Piros!

54.perc: Celestini érkezik a veterán Chapuisat helyére

57.perc: Prso cselezgetett a svájci tizenhatoson belül. Szembe került a kapussal, de a védők beérték, így gyenge, megpattanó lövését Stiel könnyedén ölbe vette.

61.perc: Védő helyett támadót léptet pályára Otto Baric. Šimic helyett Srna a pályán.

63.perc: Mornar viharzott el a jobb oldalon, beadására Niko Kovac érkezett, de mintegy 5 méterrel mellé lőtt.

65.perc: Hakan Yakin csavart kapura egy szabadrúgást 30 méterről, Butinának csemege.

68.perc: Šokota játszotta tisztára magát a tizenhatos előterében, de ez a lövés is elkerülte Stiel kapuját.

70.perc: Végre egy kis izgalom! Egy a horvát térfél közepéről előreívelt labda átpattant a kapujától 20 méterre álldogáló Stielen, majd a svájci kapus a labdával együtt csúszott a gólvonal felé. Végül fejjel állította meg a játékszert, centikkel a gólvonal előtt.

74.perc: Újabb horvát védő le, egy támadó váltja. Bjelica helyére
Roso lép.

78.perc: Hakan Yakin lépett ki gólhelyzetben, de szerelték. A kipattanó labdára Huggel érkezett, 30 méterről leadott lövésének Butina mellényúlt, de a labda elsuhant a kapufa mellett.

81. perc: Egy előrevágott labdát Frei estében Hakan Yakinhoz passzolt, aki belerúgta a labdát az előtte fekvő Robert Kovacba.

85.perc: Henchoz Wycky helyén a pályán.

86.perc: Hakan Yakin helyett Gygax folytatja

90+3.perc: Batista véget vet a csapatok szenvedésének.