A Welt am Sonntag című lapban olvasható beszámoló szerint az öt atomerőmű – Philipsburg 1, Isar 1, Brunsbüttel, Biblis A, Obrigheim – bezárását Wolfram König, a környezetvédelmi minisztérium felügyelete alá tartozó hatóság elnöke sürgette, megerősítvén a reaktorbiztonsággal foglalkozó intézet tanulmányának megállapításait.
König azt vetette a német áramellátó konszernek szemére, hogy nem reagálnak megfelelően a terrorista veszélyre, mintha nem lennének tudatában annak a felelősségnek, amely a 2001. szeptember 11-én New York-i és washingtoni célpontok ellen elrabolt utasszállító repülőgépekkel végrehajtott merényletek után rájuk hárul.
König a Welt am Sonntagnak nyilatkozva “problematikusnak” nevezte azt az elképzelést, hogy mesterséges füstfelhőbe burkolnák az atomerőműveket, amennyiben terrorista támadás veszélye felmerülne.
A német áramellátó társaságok közül a baden-württembergi EnBW vasárnap visszautasította a régebbi erőművek idő előtt bezárásának gondolatát és a tétlenkedés vádját.
Németországban körülbelül 2020-ra az összes atomerőművet bezárnák, amennyiben mindvégig szociáldemokrata-környezetvédő kormány lenne hatalmon. Az atomenergiától való búcsú jegyében kapcsolták le a hálózatról novemberben a Hamburghoz közeli Stade erőművét.