A kereskedők szerint kedden már érezhetően nyugodtabb üzletmenet folyt a bankközi piacon, mint hétfőn, de még mindig két forintos széles sávban ugráltak az árfolyamok. A forint 8,98-9,69 százalék között ingadozott, az euró jegyzése 255-257 forint között mozogva kétszer is megjárta a 255 forintos szintet. Nyitáskor volt a leggyengébb a forint, a kilenc órakor közzétett szeptemberi inflációs adat kedvezőbb lett a vártnál, és ettől kezdve már nem erősödött 256 forint fölé az euró kurzusa.
A hétfői váratlan forint zuhanás okait továbbra is találgatja a piac, Járai Zsigmond jegybankelnök egy délelőtti tanácskozáson a fizetési mérleg pénteken közzétett magas hiányával magyarázta a londoni bankházak hétfői forinteladását. A piacon azonban inkább spekulációs üzletekről beszélnek, amiben az amerikai piacok hétfői zárva tartása miatti szűk likviditást használta ki a londoni JP Morgan és a Deutsche Bankház.
A hét további részében a kereskedők szerint a piac tesztelni fogja az euró 254,50 forintos szintjét, de nem valószínű, hogy tartósan ott is marad. A dollár erősödött a nemzetközi piacokon az euróval szemben, s ennek hatására Budapesten reggel 220,65/85 forinton, délután 219,20/35 forinton jegyezték az amerikai valutát. Hétfőn a hivatalos kereskedés végén 219,10/30 forinton kereskedtek a dollárral. Az overnight piacon 20 bázisponttal 9,50/60 százalékra nőtt a kamatszint, a hosszabb lejáratokon a hétfői 20 bázispontos emelkedésből már csak mintegy 10 bázispont maradt meg. A kéthetes betétbe a lejáró 191,5 milliárd forintnál kevesebbet, 177,8 milliárd forintot kötöttek le a bankok az MNB-ben, a szűkülő likviditás hatására a tomnext kamatok 9,60/70 százalékig emelkedtek.
Az állampapírok piacán jóval kisebb korrekció következett be, a hétfői átlag 10-20 bázispontos hozamemelkedéssel szemben kedden mindössze 1-4 bázisponttal csökkentek a hozamok.