[FN] Jurij Sevcsenko orosz egészségügyi miniszter szerdán Moszkvában hivatalosan bejelentette, hogy az Alfa kommandó fentanil-gázt vetett be a Dubrovka színházban, a szombat hajnali túszszabadítási akció során. Ezt a szert orvosok is használják, nem minősül vegyi fegyvernek, és nem veszélyes az emberi életre. Az áldozatok magas számát - hivatalosan 120, nem hivatalosan több mint 140 gázmérgezéses halott - azzal magyarázta, hogy a túszok oxigénhiánnyal küszködtek az 57 órán át megszállt színházteremben, és szervezetük legyöngült a több napos éhezés és stressz következtében. Sevcsenko cáfolta azt is, hogy az információhiány miatt az orvosok nem tudtak szakszerű ellátást nyújtani a sérülteknek, közlése szerint rendelkezésre állt a gázmérgezést közömbösítő antidotum. A fentanil ópiumszármazékokat tartalmazó szer, operációk előtti altatásoknál is használják. Tiszta formájában jóval erősebb, mint a morfium, ellenanyaga a Relaxon. A fentanil bevetését egyébként német szakértők is valószínűsítették szerdán. A hivatalos szerda esti beszámolók szerint 152 sérültet ápolnak kórházban, ebből 8 állapota súlyos, 501 kiszabadított túsz pedig már hazatérhetett. Az Eho Moszkvi rádió telefonos és internetes, nem reprezentatív közvélemény-kutatása értelmében a megkérdezettek 85 százaléka menesztené a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) és a belügyminisztérium vezetését a történtek után. A közvélemény ugyancsak 85 százaléka - reprezentatív felmérés alapján - egyetért azzal, hogy a kommandósok megostromolták az épületet, de a gázmérgezésben elhunytak magas száma miatt megkérdőjeleződik az akció végrehajtásának sikeressége.
Ajánlott videó
- 16:31 Többen rosszullétre panaszkodtak az Igali Gyógyfürdőben, hat embert kórházba szállítottak
- 15:56 Baka András elfogadta Magyar Péterék felkérését az államfői posztra
- 15:43 Ezt a három Sziget-koncertet már biztosan láthatjuk az M1-en, de még bővülhet a lista
- 15:31 Marsai Viktor: A jó, a rossz és az amerikai
- 15:15 Premier League-csapattól erősítette meg a középpályáját az Arsenal
- 14:58 „Az ellopott vagyon mértékét megbecsülni sem tudom” – Baka András Sulyok Tamásról, az új alkotmányról és a Tisza győzelméről
- 14:41 Sajtóhír: Meghalt Lionel Messi apja
- 14:30 Majka romániai ügyvédje büntetőfeljelentést tett a rappert ért életveszélyes fenyegetés miatt
- 14:26 A Fidesz azonnal lebábozta Baka Andrást, aki szerintük „jogsértő eljárásban vesz részt”
- 13:52 Egymásba ment két vonat Horvátországban
- 13:52 Hullahegyeket építhettek a kivégzett hadifoglyokból Mohácson
- 13:49 Visszaállítják a honvédségi alakulatok megnevezéseit
- 13:39 BKV: felszállt az egyik metróra a később kilőtt vaddisznó
- 13:28 150 tonna hal pusztult el Rétimajoron a hőség és a vízhiány miatt
- 13:27 „Ez a sportág szellemiségével nyílegyenesen szembemegy” – komoly kritikát fogalmazott meg az MTK edzője
- 12:40 Ezért kellett kilőni a metróba tévedő vaddisznót
- 13:39 BKV: felszállt az egyik metróra a később kilőtt vaddisznó
- 03:33 „Még soha nem láttam ilyen jóképű férfit” – ki az a Georgina Rodríguez, aki rabul ejtette Cristiano Ronaldo szívét?
- 07:13 Blikk: Borbás Marcsi beperelte Kocsis Mátét
- 11:02 „Felháborító, ami az apukámmal történt, de bárki kerülhet ilyen helyzetbe” – egy család vesszőfutása az alzheimeres édesapával
- 06:05 „Ki az a zuhany alatt?” – fura helyről jelentkezett be a képviselői ülésre az új-zélandi politikus
- 06:37 Két megyében figyelmeztetnek zivatarokra
- 08:32 Vitézy Dávid: Haladunk a vagyonvisszaszerzéssel
- 07:35 Szexuális irányultsága miatt ölt meg egy 18 éves magyar fiatal egy homoszexuális osztrák férfit
- 06:58 „Inkább csak politikai haszonszerzés van a dologban” – felültünk az újraindított Komló–Dombóvár-vonatra
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
