Mexikó-Ecuador: 2-1 (kiestek az ecuadoriak)

admin
admin

2002. 06. 09. 08:19

Óriási meglepetésre Ecuador vezetett Mexikó ellen, Delgado góljával. A mexikóiak azonban fordítottak, és összességében megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Mexikó így vezeti csoportját a harmadik kör előtt.

Mexikó és Ecuador latin-amerikai csapatok ugyan, de Mexikó a közép- és észak-amerikai, Ecuador pedig a déli csapatok közül jutott ki a vébére. Sajátos módon tehát Mexikót is meglephetik a papíron rosszabb ecuaodriak, akik bizonyára igazolni próbálják kijutásukat a vébére. Főleg igazolásra szorul ez az olaszok elleni kettő-nullás vereségük után. A mexikóiaknak nem bizonyítaniuk, hanem nyerniük kell, ha nem akarnak az életükért harcoló olaszokkal szemben esélytelenül pályára lépni az utolsó csoportmérkőzésükön…

Egyébként érdekesség – amit Knézy Jenőtől tudhattunk meg -, hogy közép-amerikai csapat még sohasem győzött le dél-amerikai együttest. Hozzátehetjük ehhez: a meccs előtt – az első körben mutatott teljesítmény alapján – minden esély megvolt az “átok” megtörésére.

Vezet Ecuador!

4. perc:

Miközben az esélyeket latolgatjuk, Ecuador minden papírformára rácáfol: de la Cruz jobboldali beívelését követően Delgado – Ecuador legnagyobb sztárja – felugrik, és hét méterről a jobb felső sarokba fejel. (A válogatottban eddig több mint húsz gólt rúgó Delgado Európában játszik – ami nagy szó az ecuadori csapat tagjai között -, a Southampton csatára.)

11. perc:

Ecuador védekezik – Mexikó egyre inkább beszorítja ellenfelét.

13. perc:

A becsúszó ecuadori Obregón megpróbálja eltörni a mexikói Torrado lábát. Nem sikerül.

18. perc:

Morales kapura csavarását fogja az ecuadori kapus.

25. perc:

A labdabirtoklás aránya 72:28 Mexikó javára!!!

27. perc:

Cevallos ecuadori kapus sárgát kap – időhúzásért.

Mexikó egyenlít!

28. perc:

Morales fut el a baloldalon, beadja, és Borgetti a bal alsó sarokba perdít (talán egy kicsit a védő is beleér): 1-1, egyenlít Mexikó!

31. perc:

Arellano fejel az ecuadori kapu mellé.

33. perc:

Hosszú idő után ecuadori kapura lövés: Obregón durrant 25-ről mellé.

35. perc:

Tenorio helyett Ayovi jön be az ecuadoriakhoz. Ayovi védő, de a beállása után inkább középpályásként teszi a dolgát: megakadályozza a mexikói támadásokat.

38. perc:

Blanco ível szabadrúgást a baloldalról: Cevallos ecuadori kapus fogja a labdát.

41. perc:

Rodriguez nem vállalja a lövést, visszakerül Blancóhoz a labda, a mexikói azonban elrontja: gyenge lövését hárítja Cevallos.

Az eredmény a szünetig már nem változik, az ecuadoriak döntetlennel bekkelték ki az első játékrészt.

Kezdődik a második félidő

3. perc:

Guerron rántja le a jobboldalon kiugró mexikói Arellanót. A sárga lap jogos, a szabadrúgást Luna csavarja el a hosszú sarok mellett.

9. perc:

Kaviedes helyett Tenorio jön az ecuadoriakhoz. (Nem a lecserélt Edwin Tenorio áll vissza, hanem Carlos Tenorio.

Vezet Mexikó!

11. perc:

Torrado – aki addig csak védekezett – messziről, húsz méterről rásuhintja a labdát, és óriási gólt lő a jobb alsóba. 2-1-re vezet Mexikó, tökéletesen megérdemelten.

12. perc:

Obregón lő, az ecuadoriak egyik legveszélyesebb próbálkozása: alig valamivel megy a labda a léc fölé. Obregónt ezután lecserélik, és bejön helyette Aguinaga.

16. perc:

Carlos Tenorio kap sárgát Rodriguez felrúgásáért.

19. perc:

Az ecuadori Chala lecselezi az egész pályát, az utolsó pillanatban becsúszva ment egy mexikói védő, Marquez előle.

20. perc:

A mexikói Torrado kap sárgát de la Cruz felrúgásáért. A szabadrúgást Guerrón tűzi rá, de Perez mexikói kapus véd.

23. perc:

Mexikói támadás: Morales beadásából Rodriguez lőhetne gólt, de tíz méterről fölé bikázza.

24. perc:

Borgetti lő az ecuadori kapu mellé.

Mexikói kapufa!

25. perc:

Rodriguez lefejeli a labdát az ecuadori tizenhatos előtt: Borgettihez kerül a labda, aki a jobb kapufát találja el.

32. perc:

Borgetti helyett Luis Hernandez áll be a mexikói csapatba.

35. perc:

Az ecuadori Carlos Tenorio a meccs egyik legnagyobb helyzetét hagyja ki: egyedül törhet kapura Aguinaga zseniális passza után, de a kapusba lő, így marad a mexikói vezetés.

38. perc:

Mendez lő a mexikói kapura, Perez fogja a labdát.

42. perc:

Megint a veterán Aguinaga ad zseniális passzt: most Ayovi lő néhány centire a mexikói kapu mellé, tizenhat méterről.

47. perc:

Blanco lő, Cevallos véd. Mexikói szöglet. Blancót ebben a percben lecserélik.

A bíró lefújja a mérkőzést, melynek utolsó húsz percében az ecuadoriak voltak aktívabbak, de Aguinaga zseniális passzai ellenére sem tudtak egyenlíteni a dél-amerikaiak. Így Mexikónak már hat pontja van, és az olaszoknak minden bizonnyal több góllal győzniük kell ellenük a harmadik körben, ha tovább akarnak jutni.