[FN, MTI-Eco] A dohányáruk reklámjának július 1-én bevezetett tilalma miatt csaknem 300 millió forintos forgalomtól eshetnek el a reklámügynökségek éves szinten - közölte Egri Gábor, a Magyarországi Reklámügynökségek Szövetségének (MaRS) főtitkára. Hozzátette: a dohányipari cégek tavaly mintegy 3 milliárd forintot költöttek hirdetésre, amelynek 10 százaléka érinti a reklámügynökségek forgalmát. Egri Gábor elmondta azt is, hogy tavaly mintegy 22 százalékkal nőtt a MaRS tagvállalatai által elért konszolidált helyi iparűzési adóalapot képező árbevétel összege. A magyar reklámpiacon működő reklámügynökségek közül 2000-ben is a McCann-Erickson lett az első. A konszolidált helyi iparűzési adóbefizetések alapján közzétett rangsor szerint a McCann-Erickson 2 milliárd forintot meghaladó árbevételt ért el. Ez mintegy 25 százalékos növekedés az 1999-es adatokhoz viszonyítva.
Ajánlott videó
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 19:00 Nyomozás indult a győri önkormányzati médiacég szerződései miatt
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
- 18:51 Kihagyott 11-es után vb-rekorddöntés: minden Messiről szólt az argentin-osztrák meccsen
- 18:26 Meghalt Nyakó Júlia
- 18:03 A játékosokat védi vagy a momentumot öli meg? – így hat a meccsekre a hidratációs szünet
- 18:02 Napirend után: Ki határozza meg az Orbán-korszak történelmi megítélését?
- 17:58 Kapitány István szerint 8–10 százalékkal erősebb lehetne a GDP
- 17:00 Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 09:22 Farkasházy Tivadar a Heti Hetes új csapatáról: Az, amit mi csináltunk, egészen más volt, s akkor még finoman fogalmaztam
- 09:11 Megvan, melyik a legolcsóbb és legdrágább bank
- 11:21 A kisbenzinkutasok berágtak az új kormányra, bezárással fenyegetnek
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 08:58 Gyurcsány Ferenc egy nógrádi kis faluban telepedik le
- 18:57 Magyar: akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök
- 15:38 Győzelemmel tért vissza, de egyből megbukott a doppingteszten a kétszer már eltiltott olimpiai bajnok
- 10:52 Lófasz fog itt folyni, nem acél
- 18:56 „A Sulyok Tamás-történetnek a mai nappal vége” – Galgóczi Eszter a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz-műveletről
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
