A menedzser úgy látja, azzal, hogy az új szabályozás előírja a díjmegosztást a távközlési és az internetszolgáltató cégek között, még korántsem biztos, hogy a hazai fogyasztók részére elviselhetőbbek lesznek a hálójárás költségei. A telefonszolgáltató ugyanis – vélekedett az igazgató – átalakíthatja (vagy megszüntetheti) az eddig nyújtott kedvezményei rendszerét, így a díjmegosztási kényszer akár a jelenleginél magasabb távközlési tarifákat is eredményezhet.
Graur Tamás reméli, hogy sikerül a törvény eredeti célkitűzésének megfelelően tényleges árcsökkenést elérni, és így növelni az internetezők számát, hiszen a piac valamennyi szereplője a nagyobb internetpenetrációban érdekelt.
A PSINet-nél az online üzlet kiszélesedését nemcsak a jelenlegi IT cégektől várják. Úgy gondolják, a virtuális internetszolgáltatók megjelenése új rétegeket vezérelhet a hálóra. Virtuális szolgáltatóként léphetnek fel például a bankok, kiskereskedelmi üzletláncok, biztosítók, melyek az internetet mint pluszszolgáltatást nyújtják ügyfélkörük részére, interaktív típusú kommunikációt alakítva ki vevőikkel és partnereikkel.
Graur Tamás arra is felhívta a figyelmet, hogy a dot.com cégek gazdasági mélyrepülése nem hozta magával automatikusan – mint azt sokan jósolták – az internet iránti érdeklődés zuhanásszerű csökkenését.
A magyarországi PSINet-ről az igazgató elmondta, hogy teljesen önfenntartó cég, amely önmaga képes kitermelni a fejlesztés és a működés költségeit, nincs szükségük tehát az anyacég pénzügyi támogatására. Megjegyezte, hogy a magyar PSINet a holland bejegyzésű – az egyébként jól prosperáló – európai PSINet leányvállalata: ennek megfelelően az amerikai cég nehézségei nem érintik a magyar szervezetet.
További tervekről szólva Graur Tamás kifejtette: az internetszolgáltatás mellett – most versenybe küldött – úgynevezett értéknövelt szolgáltatásokkal fognak megjelenni a távközlési piacon. Virtuális magánhálózatokat kínálnak, a nyár folyamán pedig elindítják az internet alapú telefonszolgáltatást (Voice over IP). A szerverhosting mellett továbbra is nyújtják a tranzitszervizt – nemzetközi hozzáférést – a professzionális internetszolgáltatók részére. Ügyfeleik számára új lehetőségként kínálják a menedzselt tűzfalszolgáltatást, amely azt jelenti, hogy outsourcing keretében gondoskodnak a megrendelő hálózatának biztonsági felügyeletéről.
Az ügyvezető igazgató becslése szerint 2002-ben a PSINet Magyarország bevételének legalább 30%-át az értéknövelt szolgáltatások fogják adni.