Pálinkás József elmondta: a Reformszövetség olyan átfogó reformprogramot kíván kidolgozni, amely beépíthető a 2009-2013 közötti időszak társadalom- és gazdaságpolitikai programjaiba. A reformok bevezetésének célja, hogy a magyar gazdaság teljesítménye, a lakosság jövedelme és életminősége mielőbb felzárkózzon az Európai Unió átlagához, és elkerülhető legyen az ország további gazdasági lemaradása – tette hozzá az MTA elnöke.
A szövetség által szakértői munka során kidolgozandó gazdaságpolitikai irányelvek kiterjednek a konvergenciaprogram folytatásának módjára, az euró bevezetésének menetrendjére és módjára, a versenyképesség javításának módszereire, az adó- és foglalkoztatáspolitikára, és az egyensúlyőrző reformok alapelveire – emelte ki Pálinkás József.
Glatz Ferenc, az MTA korábbi elnöke szerint a szövetség elsősorban a politika és a sajtó szereplőit szeretné megnyerni, mivel a tudomány és a gazdaság összefogásának legfontosabb feladata az elkerülhetetlen reformoknak a társadalom számára elfogadható, a politikai döntéshozók számára pedig kivitelezhető módon történő kidolgozása.
A Reformszövetséggel kapcsolatban Parragh László a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta: a szövetség pénzügyi támogatásának biztosítását Demján Sándor a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének ügyvezető elnöke vállalta magára.