Kultúra

Utoljára lép fel Heaven Street Seven

heaven street seven (Array)
heaven street seven (Array)

Húsz év slágereivel búcsúzik az együttes augusztus 1-jén, szombaton. A Budapest Parkban utolsó alkalommal találkozhat a közönség a zenekarral, amely befejezi két évtizede tartó működését.

Az öttagú zenekar idén tavasszal jelentette be, hogy beszünteti működését, a búcsúturné márciusban kezdődött.

“Amit megcsinálhattunk együtt, azt megtettük, emiatt döntöttünk úgy, hogy befejezzük működésünket. Ez a húsz év mindannyiunk számára életünk nagyon fontos része volt, gyakorlatilag folyamatosan aktív volt a zenekar. Nincs harag közöttünk, egyszerűen az ideális kreatív működést, amit mi elvárunk magunktól, azt így öten mostanáig tudjuk csinálni” – mondta korábban Szűcs Krisztián, a HS7 frontembere az MTI-nek.

A búcsúturnén a nagy slágerek mellett régen elfeledett dalokat vettek elő és mindenütt igyekeztek fellépni, ahol a húsz év alatt emlékezetes élményeket szereztek. A Heaven Street Sevenben Szűcs Krisztián mellett Ábrahám Zsolt gitáron, Takács Zoltán billentyűs hangszereken, Németh Róbert basszusgitáron, Orbán Gyula pedig dobon játszik. A zenekar kilenc sorlemezt készített, az első, a Tick Tock No Fear (még kazettán) 1995-ben, az utolsó, a Felkeltem a reggelt 2012-ben jelent meg. A zenekar nyert hazai díjakat, többek közt Fonogram-díjat a 2002-es Szállj ki és gyalogolj című lemezért.

“Sok olyan pillanat van, ami emlékezetes volt, mindenképpen ezek közé tartozik, hogy 2007-ben együtt turnézhattunk Európában az ausztrál Church zenekarral, és játszhattunk az R.E.M. és a Radiohead előtt” – idézte fel korábban Szűcs Krisztián. A Heaven Street Seven 2007-ben Cannes-ban átvette a European Breakthrough Awardot, az EU, a MIDEM és az MTV Europe közös díját.

A HS7-nek a Hol van az a krézi sráctól és Dél-Amerikától a Mozduljon és Mártán át az Ez a szerelemig számos dala vált slágerré.

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Olvasói sztorik