Döntős az Alba Fehérvár

A három győzelemig tartó párharc negyedik mérkőzésén győzött a fehérvári csapat Kaposváron, így már biztos résztvevője a férfi kosárlabda bajnokság döntőjének

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének Fegyelmi Bizottsága csütörtökön este tárgyalta a kedden kiállított Christopher Dunn és Brandon Wood ügyét. A hírek szerint Dunn 120, míg Wood 170 ezer forintos pénzbírságot kapott. Egyik játékost sem tiltották el, így mindketten pályára léphettek a péntek esti elődöntős összecsapáson.

Összekapta magát az Alba Fehérvár a sorozat második idegenbeli mérkőzésére. Ponterős támadójátékkal kezdtek, a vendéglátók azonban a nyomukban voltak, és nem hagyták magukat leszakítani. Végig lőtávolon belül voltak, és az első félidő szinte kísértetéjesen hasonlított a harmadik, Fehérváron lejátszott mérkőzésre, mivel általában tíz egységgel vezettek Dzunics Barniszlav tanítványai. Végül az első negyed végére megszerzett 11 pontos fehérvári előny a nagyszünetre, tízre, a harmadik felvonás végére hatra csökkent.

Damian Hollis és Brandon Wood voltak ezúttal a kék-fehérek vezérei, de az arccsonttörése miatt védőmaszkban játszó Keller Ákos remek játékkal rukkolt ki. Mindent megpróbál a Kaposvár, de a végjátékban már csak az eredmény kozmetikázásra futotta a hazaiak erejükből, de így sem férhetett kétség az Alba Fehérvár magabiztos győzelméhez.

A fehérváriak, pedig várhatják ellenfelüket a szerdán kezdődő bajnoki fináléhoz, mivel a másik ágon az ötödik meccs dönt majd arról hogy a Szolnok, vagy a Paks kerül velük szembe.

Jegyzőkönyv:

Kaposvári KK – Alba Fehérvár 76-93 (17-26, 20-21, 22-18, 17-28)

Kaposvár, 1500 néző

Vezette: Földházi., Pálla, Hegedűs

Kaposvári KK: Dunn 11/6, Swanston 17/12, Szőke, Hendlein 14, Spica 24. Cs: Drahos 8, Dávid G. 2, Kiss K., Kovács S. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Alba Fehérvár: Moore 12/3, Wood 16/6, Hollis 24/9, Szabó Zs. 8, Keller Á. 8. Cs: Juhos 11/9, Jones 5, Supola 6/6, Bódi 3/3. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–5. 5. p.: 6–14. 9. p.: 15–26. 12. p.: 24–26. 17. p.: 29–40. 20. p.: 35–47. 23. p.: 44–51. 27. p.: 55–60. 30. p.: 59–63. 33. p.: 65–69. 35. p.: 65–78. 37. p.: 71–86

A három győzelemig tartó párharc végeredménye: 3-1az Alba Fehérvár javára

Edzőszemmel:

–  Jobb erőkből álló Fehérvártól szenvedtünk vereséget. Ellenfelünk mind védekezésben, mind támadásban fölénk kerekedett. Teljesítményünk jelenleg erre volt elég. Ígérjük, a bronzmeccsre kipihenjük magunkat, és mindent megteszünk a sikerért. – Fekete Ádám a Kaposvári KK vezetőedzője

–  Nemcsak csapatomat, hanem a vesztes kaposváriakat is dicséret illeti a teljesítményéért. Nem véletlenül került ez a két gárda a legjobbak közé. Nagyszerű hangulatú meccsen megérdemelten nyertünk. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője