Közel a győzelemhez

Az Alba Fehérvár Kaposváron a férfi kosárlabda bajnokság elődöntőjének második mérkőzésén a meccs utolsó percében szenvedett vereséget.

Az Alba ragyogóan kezdett, hiszen Damian Hollis kosarával a 2. perc végén már 9–2-re vezettek, sőt, Keller Ákos zsákolásával a 8. perc végén már 26–8-as fehérvári vezetést mutatott az eredményjelző.

Christopher Dunn és Marko Spica vezérletével a második negyedben elkezdett felzárkózni a kaposvári gárda, de még a 17. percben is tízzel a Dzunics-tanítványoknál volt az előny (26–36). A félidő hajráját Kyle Swanston triplája vezette fel, majd újabb négy sikeres hazai büntetővel két pontra feljöttek a házigazdák (35–37).

A nagyszünet után Brandon Wood kosarai után ismét ellépett a fehérvári csapat (35–44), és a 35. percig állandósult a 8-12 pont közötti különbség a csapatok között (60–72). A végjátékhoz közeledve Dunn hét pontot szerzett zsinórban, majd Swanston triplájával a 38. perc kezdetén már csak egy pont volt a különbség (71–72). Ronald Moore duplájával, valamint Hollis büntetőjével tartotta még magát a Fehérvár, de Swanston előbb egy triplával, majd egy duplával a 40. percben először vezetett a meccsen a Kaposvár (76–75). Az utolsó másodpercekben még két sikeres büntetőt dobtak a hazaiak, így végül 78–75-re nyertek, és kiegyenlítettek a három nyert mérkőzésig tartó párharcban, amely kedden Fehérváron folytatódik.

Jegyzőkönyv:

Kaposvári KK – Alba Fehérvár 78-75 (14-28, 21-9, 20-21, 23-17)

Kaposvár, 1270 néző

Vezette: Cziffra Cs., Benczur T., Szabó G.

Kaposvári KK: Dunn 17, Kiss K., Swanston 25/15, Hendlein 12/3, Spica 17 Cs: Drahos 7, Dávid G., Szőke. Vezetőedző: Fekete Ádám

Alba Fehérvár: Moore 13/9, Wood 25/15, Hollis 11, Szabó Zs. 5, Keller Á. 4 Cs: Jones 12, Bódi 3/3, Supola 2, Juhos. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-12, 6. p.: 8-19, 9. p.: 10-28, 13. p.: 17-30, 16. p.: 24-34, 19. p.: 33-37, 23. p.: 35-44, 28. p.: 47-58, 32. p.: 60-64, 36. p: 63-72, 39. p.: 74-75.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1

Edzőszemmel:

–  Büszke vagyok a csapatomra, mert a fiúk végig hittek a sikerben, ez volt a kulcs. Nem játszottunk jól, de ez a play-off. A korábban mutatott teljesítményt pedig a sok meccs miatti fáradtság okán talán nem is lehet elvárni. A közönségünk ezúttal is fantasztikus volt, nélkülük nem sikerült volna a győzelem. – Fekete Ádám a Kaposvári KK vezetőedzője

–  A végjátékban többet hibáztunk, Swanstont hagytuk tiszta helyzetekből távolról dobni, pedig tudtuk, hogy ez az erőssége. Támadásban nem voltunk elég precízek, ez okozta a vereséget. A fiúk ennek ellenére minden elismerést megérdemelnek, mert a találkozó nagyobbik része a mi akaratunk szerint zajlott. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője