Sikeres rajtot vett az Alba

kaldor-andras

2013. 05. 08. 22:48

A férfi kosárlabda bajnokság elődöntőjének első mérkőzésén az Alba Fehérvár 12 ponttal győzte le a Kaposvári KK csapatát.

Az Alba Fehérvár ragyogóan kezdett, hiszen a 10. percben már 25–7-re vezetett, így a találkozó megnyeréséhez ezek után bőven belefért két gyengébb negyed is.

A második játékrészben mindössze kettővel esett több pont, mint amennyit az első negyedben a fehérváriak szereztek. Ám ebben a tíz percben is jobbnak bizonyultak, igaz csupán egy ponttal riválisuknál, és ezek után 13 pontos előny birtokában mehettek a nagyszünetre.

A harmadik negyedben a Kaposvár ráijesztett vendéglátóira, mivel az összecsapás 29. percében két pontra megközelítette őket, de utolérni már nem tudta.

A záró játékrészben az Alba magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és fokozatosan növelte előnyét, és a hajrában már tizenöt ponttal is vezetett. Végül tizenkettő lett közte, így megnyerte a párharc első meccsét, és megtartotta pályaelőnyét.

A három győzelemig tartó viadal második mérkőzését, szombaton Kaposváron rendezik.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár–Kaposvári KK 68–56 (25–13, 14–13, 12–19, 17–11)

Székesfehérvár, 1200 néző. Vezette: Földházi, Pálla, Hegedüs

Fehérvár: Moore, Wood 20/6, Hollis 16/6, Szabó Zs. 4, Keller Á. 14. Csere: Jones 10, Juhos 3/3, Supola 1, Bódi. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Kaposvár: Dunn 22/6, Drahos 2, Swanston 11/6, Hendlein 8, Spica 8. Csere: Kiss K., Dávid 5, Szőke, Fekete N. Vezetőedző: Fekete Ádám

Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–0. 4. p.: 9–4. 7. p.: 20–6. 9. p: 25–7. 13. p.: 30–15. 15. p.: 33–17. 18. p.: 33–23. 19. p.: 34–25. 21. p.: 41–26. 24. p.: 41–37. 27. p.: 45–37. 28. p.: 45–42. 29. p: 47–45. 30. p.: 51–45. 35. p.: 60–47. 38. p.: 64–50

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Fehérvár javára

Edzőszemmel:

–  Megérdemelten nyertünk, végig vezettünk. Volt egy rövidzárlatunk a harmadik negyedben, amikor sok könnyű kosarat dobott a Kaposvár, de aztán észbe kaptunk. Mindkét csapat idegesebben játszott a szokásosnál, sok eladott labda volt, és sok rontott dobás. Nagyon kicsi a különbség a csapatok tudásszintje között, apróságok döntenek majd a továbbjutásról. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője

–  Nagyon rossz védekezéssel kezdtünk, tíz perc kellett, hogy magunkhoz térjünk a sikeres negyeddöntő utáni ünneplésből. Sok hibával tarkított mérkőzés volt, rengeteg labdát eladtunk, így pedig nem lehet nyerni. A pozitívum az, hogy tíz percnyi jó játékunk ideje alatt szoros volt az állás. Szombaton, hazai pályán nyerni akarunk. – Fekete Ádám a Kaposvári KK vezetőedzője

Az elődöntő másik ágának első mérkőzésén: Szolnoki Olaj – Atomerőmű 84-72 (28-23, 18-16, 11-24, 27-9)