A centerek közötti különbség döntött

Káldor András

2013. 05. 14. 22:45

Parázs mérkőzésen másodszor is győzött hazai pályán az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda elődöntőben a Kaposvári KK ellen.

A tavaly még az Alba színeiben játszó Hendlein Roland öt pontjával Fehérváron is a vendégek kezdtek jobban, de az Alba ledolgozta hátrányát az első negyed végére, és ezt követően inkább már a fehérváriak akarata érvényesült, és a vendéglátó gárda a második negyedben el is húzott tíz ponttal.

A fehérvári kék-fehéreknél Jarrod Jones, és Keller Ákos vitte a prímet, őket nehezen tudták tartani, igaz a túloldalon főként Kyle Swanston és Christopher Dunn jeleskedett. Keller 20 pontja mellé hét lepattanót gyűjtött, és öt labdát szerzett, valamint kiharcolt három faultot. Jones a lepattanóknál még erre is rátett egy lapáttal, ás meg sem állt tizenegyig.

A záró negyednek 13 pontos előnnyel vágtak neki a fehérváriak, és a Kaposvár mindössze az utolsó percben tudott kicsit közelebb lépni ellenfeléhez, de akkor sem annyira, hogy különösebben veszélyeztesse az Alba sikerét. A végjátékban egymáson vezették le a feszültséget a játékosok, ennek jutalmául Brandon Wood, és Christopher Dunn mehetett idő előtt – egy perccel – zuhanyozni. Akadt némi szópárbaj a fehérvári publikum, és a kaposvári kispad között, ez azonban semmit nem befolyásolt abban, hogy az Alba behúzta a második meccsét is itthon, és egy lépéssel közelebb került a döntőhöz.

A párharc negyedik mérkőzését pénteken rendezik Kaposváron, 19 órai kezdettel.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár – Kaposvári KK 92-83 (25-25, 29-18, 19-17, 19-23)

Székesfehérvár, 2200 néző

Vezette: Vígh, Kapitány, Török R.

Alba Fehérvár: Moore 10/3, Wood 8/6, Hollis 18/3, Szabó Zs. 3, Keller Á. 20/3 Cs: Juhos 6/3, Jones 21, Supola 6/6, Bódi Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Kaposvár: Dunn 20/12, Szőke, Swanston 25/12, Hendlein 18/3, Spica 12. Cs: Dávid G. 4, Drahos 4, Kiss K. Vezetőedző: Fekete Ádám

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-9, 6. p.: 11-15, 9. p.: 24-21, 12. p.: 30-29, 15. p.: 42-34, 18. p.: 46-37., 22. p.: 58-45, 25. p.: 59-48, 28. p.: 68-56, 32. p.: 76-65, 35. p.: 78-67, 38. p.: 83-73.

Kiállítva: Wood és Dunn a 39. percben

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 az Alba Fehérvár javára

Edzőszemmel:

–  Nagyon küzdelmes meccs volt. Amikor átvettük a vezetést a második negyedben, kialakult egy pontkülönbség, amit a végjátékban meg is tartottunk. Nagyon sokat futottunk, aminek következtében sikerült számos könnyű kosarat szereznünk. Ezt a meccset nem lehetett másként játszani, mint száz százalékkal. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője.

–  Támadásban felülmúlt minket a Fehérvár. A festékből nagyon sok kosarat kaptunk, nem ritkán második szándékból, gondolok itt a támadó lepattanókra. Az eladott labdáinkból rendre büntetett ellenfelünk. Mindezekkel együtt nagyot küzdöttünk és büszke vagyok a csapatra. Ez a küzdelem egy kis pontossággal újra elég lehet egy hazai győzelemhez. – Fekete Ádám a Kaposvári KK vezetőedzője