A tárcavezető ezt a Zombor Gáborral, Kecskemét polgármesterével közösen tartott pénteki sajtótájékoztatón közölte. Matolcsy György elmondta: Kecskemét 22 milliárd forintot kitevő adósságából 8,8 milliárd forintot vállal ál a központi költségvetés, ez évente egymilliárd forint kamattehertől szabadítja meg a várost, amely az összeget gazdaságfejlesztésre fordíthatja.
A nemzetgazdasági miniszter hangsúlyozta, hogy Kecskemét a 3 hitelező banktól felvett hiteleit gazdaságfejlesztésre fordította, működési hitele nincs.
A Bács-Kiskun megyei települések 50 milliárd forint adósságot halmoztak fel – mondta a miniszter, hozzátéve, hogy az 5 ezer lakos alatti települések adósságát teljesen, az 5 ezer fölötti lélekszámú települések adósságának pedig 40-70 százalékát vállalja át az állam.
Matolcsy György szerint Magyarország gazdasági fejlődése szempontjából Kecskemétnek különleges szerepe van, mert több lábon áll: a mellett, hogy nagy számú kis- és közepes vállalkozás található a városban, kertészeti és járműipari központ is egyben.
Zombor Gábor kiemelte, hogy az önkormányzat a jelenleg futó pályázatok önerejét biztosítja majd a felszabaduló forrásokból, de a bérlakásépítést is kiemelten fogja kezelni.
A polgármester elmondta, hogy a nemzetgazdasági miniszterrel a város gazdasági fejlesztésének további lehetőségeiről tárgyaltak, melyhez az Európai Unió 2014-től kezdődő költségvetési ciklusában komoly támogatások érkezhetnek.