Péterffy Gábor, a Fővárosi Vízművek Rt. szóvivője elmondta, hogy a vízhálózat több mint 300 pontjáról származó 12500 vízminta alapján megállapítható, hogy a Fővárosi Vízművek által szolgáltatott ivóvíz átlagos keménysége nem tartozik a nagyon kemény, illetve kemény kategóriákba – átlagosan 14,4 német keménységi fokú.
Ezzel szemben a Tv2 vízkeménység-jelentés című műsorában, – amit a vízlágyítószer forgalmazója támogat – az hangzott el, hogy Budapesten a víz 12-19 német keménységi fokos, tehát meglehetősen kemény. A kemény víz elősegíti a vízkőképződést, az egészségre azonban nincs hatással.
Bence Domonkos, a Calgont forgalmazó Reckitt Benckiser Kft. felelőse szerint ők a tévében közölt értéket (12-19 német keménységi fok) a Fővárosi Vízművek honlapjáról vették. A hozzá fűzött “meglehetősen kemény” jelzőt az 1984-ben kiadott “Römpp Vegyészeti Lexikonja” című szakkönyvben találták az ilyen keménységi fokú vizek minősítéseként.
László Ferenc, a Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Rt. (VITUKI) igazgatója elmondta, hogy sem a túl lágy, sem a túl kemény víz nem hasznos, a budapesti érték azonban optimálisnak tekinthető.
A Gazdasági Versenyhivatal csak lezárt vizsgálatok eredményéről adhat tájékoztatást, de azt sem árulta el, hogy ebben az ügyben érkezett-e hozzájuk bejelentés, illetve folyik-e vizsgálat.
Omertà és bántalmazás: kidőltek a legszebb sport szekrényéből az elrejtett csontvázak
A ritmikus gimnasztika történetében nem látott súlyosságú ítéletet hoztak tornászok bántalmazása miatt az azeri válogatott volt vezetőedzője, két stábtag, valamint az Azeri Tornaszövetség ellen. De világszerte vannak ügyek, itthon a Szabad Európa számolt be arról, hogy egy ismert edzővel kapcsolatban többen bejelentést tettek a nemzetközi etikai testületnél.