Élet-Stílus

Magyar-bosnyák: a bátorság diadala

Várhidi Péter szövetségi kapitány a bátor játék diadalaként jellemezte a magyar labdarúgó-válogatott szombati, bosnyákok felett aratott győzelmét az Európa-bajnoki selejtezősorozat C csoportjában.

„A bátorság volt a kulcs. Amit nem tűrök el, azok a felesleges oldalpasszok, az alibi futball. Gera, Fecsesin, Dzsudzsák és Hajnal egyaránt nagy lelkesedéssel játszott, ami garancia volt a támadó futballra” – értékelte a székesfehérvári találkozót a szakvezető. Várhidi az MTI-nek elmondta, hogy a rivális semmi váratlannal nem tudta meglepni együttesét, ahogy arra számított, erős támadó játék, de sebezhető védelem jellemezte a bosnyák csapatot.

„Voltak holtpontjaink, így a bosnyákoknak is megvoltak a lehetőségeik, de ők inkább egyéni hibákból kerültek helyzetbe, semmint kidolgozott akciókból. Ezek a megingások elsősorban arra
Magyar-bosnyák: a bátorság diadala 1

Elégedett a kapitány (Galéria)

vezethetők vissza, hogy fiatal csapatunk van, ráadásul ezúttal több játékosomat betegség hátráltatta. Ennek ellenére megítélésem szerint motiváltan futballoztunk, s végig kézben tartottuk a mérkőzést” – elemezte az előforduló hibákat Várhidi.

A szerdai, törökországi mérkőzésre áttérve megjegyezte, hogy szeretnének hasonlóan futballozni, azt azonban hozzátette, ez sokkal nehezebbnek ígérkezik, mivel minőségileg erősebb csapattal találkoznak, ráadásul idegenben, ahol nem számíthatnak a lelkes és ezúttal is sokat segítő magyar szurkolók buzdítására.

„A törökök váratlan máltai döntetlenje sem jött jól, mivel így nyilvánvalóan kettőzött erővel küzdenek majd ellenünk, hogy kijavítsák hibájukat, ugyanis még egyszer nem hibázhatnak, különben lemaradnak az Eb-részvételért folyó harcban” – fogalmazta meg várakozását a következő ellenféllel kapcsolatban Várhidi.

A sérülésekről egyelőre nem tudott bővebb tájékoztatást adni a szövetségi kapitány, annyit azonban elárult, jelenleg Szélesi Zoltán állapota tűnik kissé aggasztónak, valamint nem javult a vírusos fertőzéssel bajlódó, s emiatt szombaton pályára sem lépő Priskin Tamás állapota. „Hasonló fegyelmezettséget és motiváltságot várok csapatomtól, mint amilyet Olaszország ellen mutatott” – zárta szavait Várhidi.

A C csoport állása:
1. Görögország 18/7
2. Norvégia 16/8
3. Törökország 14/7
4. Bosznia-Hercegovina 13/8
5. Magyarország 9/8
6. Málta 5/8
7. Moldova 2/8

A csoport szerdai programja:
Norvégia-Görögország 19 ó
Törökország-Magyarország 19:30 ó
Bosznia-Hercegovina – Moldova 20 ó

—-Elégedett olaszok és franciák—-

Mind a franciák, mind az olaszok elégedetten nyilatkoztak azt követően, hogy a két nemzet labdarúgó-válogatottja gólnélküli döntetlent játszott egymással a milánói Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

„Nem volt könnyű meccs. Az olaszok saját közönségük előtt nyerni akartak, így kifejezetten jó eredménynek tartom a döntetlent. Most azonban már a szerdai, skótok elleni találkozóra kell koncentrálnunk. Ha a hazai szurkolók előtt győzünk, akkor azt hiszem, elmondhatjuk: két jó meccsen
Magyar-bosnyák: a bátorság diadala 2

Henryék a csoport élén (AP)

vagyunk túl” – mondta Franck Ribery, a vendégek középpályása.

Az olasz játékosok és Roberto Donadoni szövetségi kapitány szintén nem volt elkeseredve, hogy elmaradt a győzelem, ugyanakkor bocsánatot kellett kérniük, amiért a 80 ezer olasz fanatikus kifütyülte a francia himnuszt a San Siróban.

A meccsen tapasztalt felfokozott hangulat ugyanakkor némileg érthető, hiszen tavaly nyáron a Squadra Azzurra 11-esekkel győzte le a francia együttest a világbajnoki döntőben, míg a rivális szövetségi kapitánya, Raymond Domenech augusztus elején többek között azt mondta, emlékei szerint az 1999-es francia-olasz utánpótlás-mérkőzésen a bíró meg volt véve. Emiatt a szakvezető nem is ülhetett le a kispadra, mivel az európai szövetség egy mérkőzésre eltiltotta kijelentéséért.

A B csoport két sztárcsapatára szerdán szintén komoly erőpróba vár: a 19 ponttal listavezető franciák a 18 ponttal második skótokat fogadják, míg a 17 pontos olaszok az Eb-kvalifikációért még szintén versenyben lévő ukránokhoz látogatnak. A franciák nem számíthatnak Thierry Henry-ra, aki Milánóban begyűjtött sárga lapja miatt lesz eltiltva, akárcsak az olaszoknál Gennaro Gattuso. A világbajnok csapathoz kapcsolódó hír még, hogy Luca Tonira sem számíthat Donadoni, mivel nem jött rendbe a csatár izomsérülése, így helyette Vincenzo Iaquinta utazhat Kijevbe.

Az Eb-selejtező csoportok szombati eredményei és a tabellák.

Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Olvasói sztorik